Tavo LRT

2015.11.10 20:41

Prezidentė apie probaciją: prasikaltusieji turi žinoti, kad gali būti grąžinti

LRT RADIJO laida „60 minučių“, LRT.lt2015.11.10 20:41

Probacijos įstatymą derėtų taisyti nedelsiant, nes nelaimingas įvykis Kražiuose aiškiai parodė, kad įstatymas veikia netinkamai, teigia prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jos teigimu, probacijos sąlygų nesilaikantis žmogus turi žinoti, kad gali būti grąžintas atgal į įkalinimo įstaigą.  

„Pati lankiausi Kražiuose, kalbėjausi su žmonėmis, pasižiūrėjau, kaip vykdoma probacija, kaip dirba policijos įgaliotiniai, ir turiu konstatuoti, kad 2012 metais įsigaliojęs įstatymas, deja, neužtikrina to įstatymo priežiūros, t.y., probacija yra nepakankama. Nėra pakankamai žmonių. Veiksmų derinimo tarp policijos ir probacijos pareigūnų taip pat nėra daug“, – LRT RADIJUI sako prezidentė.

Ji akcentuoja ir tai, kad įstatymai nenumato jokių prevencinių priemonių, – jei asmuo nevykdo probacijos taisyklių, jokios priemonės jam nėra taikomos. „Taigi asmenys jaučiasi nebaudžiami – gali ir išgerti, ir nevykdyti programos, ir nesigydyti nuo alkoholizmo, ir visokių kitų programoje numatytų priemonių nesilaikyti“, – teigia D. Grybauskaitė.

Jos teigimu, vėl mėginama siūlyti tris priemones, kad būtų negalima nesilaikyti taisyklių. Asmeniui vis dėlto nepaisant probacijos taisyklių, pareigūnai per 24 valandas privalėtų kreiptis į teismą. „Teismas per tris darbo dienas turėtų spręsti klausimą dėl bausmės vykdymo atidėjimo ar lygtinio paleidimo panaikinimo, t.y., piliečio, padariusio tokią pražangą, grąžinimo atgal į įkalinimo įstaigą. Šiuo metu iš tiesų matome nepakankamą priežiūrą, nėra reikalingų instrumentų, taisyklių. Reikia, kad nusikaltimą darantis ar probacijos ir lygtinio paleidimo sąlygų nesilaikantis žmogus žinotų, jog jis gali būti grąžintas atgal“, – tikina šalies vadovė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.