Tavo LRT

2020.06.19 09:04

Joninių šventei – speciali LRT TELEVIZIJOS programa

LRT.lt2020.06.19 09:04

Šventinėje LRT TELEVIZIJOS programoje – laidos apie Joninių (Rasų) tradiciją, ypatingas sveikinimų varduvininkams koncertas ir jau tradicija tapusi Joninių šventės transliacija iš pajūrio.

Šiemet LRT TELEVIZIJA tiesiogiai transliuos Nidos prieplaukoje rengiamą Joninių šventę. Čia kupolių tradicijos susipins su folkloro festivalio „Tek saulužė ant maračių“ svečių pasirodymais.

Paslaptimis ir įvairiomis vasaros saulėgrįžos apeigomis apipintą trumpiausią metų naktį šventės dalyviai pins ir plukdys vainikus, kurs Joninių laužą ir ieškos stebuklingo paparčio žiedo. Šventės organizatoriai įspėja, kad šiemet žiūrovų skaičius bus ribojamas, todėl LRT kviečia stebėti šventę tiesiogiai per LRT TELEVIZIJĄ.

Joninių apeigoms bus skirta ir speciali „Vakaras su Edita“ laida, kurioje bus pasakojama apie magišką Joninių naktį, jos burtus ir prasmę.

Birželio 23 d., antradienis

19.30 val. „Vakaras su Edita“ laida, skirta Joninėms. Vedėjai Edita Mildažytė ir Vytautas Rumšas (jaunesnysis).

21.00 val. „Duokim garo! Joninės Nidoje“. Vedėjos Loreta Sungailienė ir Asta Stašaitytė. Tiesioginė transliacija iš Nidos.

Birželio 24 d., trečiadienis

15.45 val. sveikinimų koncertas „Sveikinimai Jonams ir Janinoms“. Bus rodomi pačių žiūrovų nufilmuoti videosveikinimai, skirti jų artimiesiems, draugams ar pažįstamiems Jonams ir Janinoms.