Tavo LRT

2015.12.04 22:56

Karnavalinis „Vario audros“ vakaras buvo palankus Pajiešmenių orkestrui

Miglė Talalytė, LRT.lt2015.12.04 22:56

Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus, karnavalinio vakaro lyderiais tapo „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ir „Pajiešmenių Brass“. Šis kolektyvas pirmąja vieta bendroje lentelėje džiaugiasi jau nebe pirmą kartą.

Bendra lentelė:

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ir „Pajiešmenių Brass“ – 18 balų

Vaida Genytė ir „Valery Brass“ – 17 balų

„Jazz Island“ – 17 balų

Česlovas Gabalis ir „Oktava“ – 15 balų

Girmantė Vaitkutė ir „Sklepučini“ – 10 balų

Žiūrovų balsai:

Vaida Genytė ir „Valery Brass“ – 12752 balsai

Česlovas Gabalis ir „Oktava“ – 10906 balsai

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ir „Pajiešmenių Brass“ – 9194 balsai

„Jazz Island“ – 1615 balsai

Girmantė Vaitkutė ir „Sklepučini“ – 945 balsai

Komisijos balai:

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ir „Pajiešmenių Brass“ – 15 balų

„Jazz Island“ – 15 balų

Vaida Genytė ir „Valery Brass“ – 12 balų

Česlovas Gabalis ir „Oktava“ – 11 balų

Girmantė Vaitkutė ir „Sklepučini“ – 9 balai

„Blogai nuotaikai atėjo galas, pasigirs dūdų garsų škvalas, nes čia – karnavalas!“ – taip laidos temą pristatė Giedrius Savickas. Po ilgos pertraukos aktorius pagaliau grįžo į vedėjo pareigas.

Komisiją šį kartą sudarė vien vyrai: valstybinio pučiamųjų orkestro „Trimito“ vadovas Ugnius Vaiginis, muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys ir baleto primarijus Nerijus Juška. „Šįvakar nėra Zitos, tad aš būsiu parazitas“, – taip paklaustas, ar bus griežtas, atsakė baleto šokėjas.

Konkursą pradėjo Česlovas Gabalis ir Balio Dvariono muzikos mokyklos bei Vilniaus universiteto orkestras „Oktava“. Jų atliktas kūrinys „Uptown Funk“, R. Zilnio nuomone, yra vienas geriausių muzikos kūrinių, sukurtų per paskutinius metus. „Ši daina man labai patinka, manau, ji tiesiog sutverta orkestrui“, – sakė jis. U. Vaiginis prisipažino, kad šis margumynas jį nukėlė už Atlanto. O štai pirmą kartą konkurso komisijoje esantis N. Juška pažėrė daug kritikos, nes, jo nuomone, pasirodymui pritrūko ekspresijos.

Baleto šokėjas itin griežtas buvo ir Girmantės Vaitkutės vadovaujamam „Sklepučini“ orkestrui, kuris pasirodė su kūriniu „Mas que nada“. „Kai išeinate į sceną, turite parodyti, ką mokate geriausiai. Jums šį kartą tai nepavyko“, – komentavo jis. N. Juškai pritarė R. Zilnys: „Jūsų veidų išraiška kūrinio metu buvo kaip per matematikos kontrolinį, kuriam nepasiruošėte. Atsipalaiduokite ir džiaukitės tuo, ką darote.“

„Pajiešmenių Brass“ ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, atlikę dainą „Venesuela“, sužavėjo visus komisijos narius. „Pamačiau tai, ką ir norėjau pamatyti šiandien. Padarėte šou ir puikiai judėjote“, – sakė N. Juška ir pasirodymą įvertino penkiais piruetais. Jam antrino ir U. Vaiginis: „džiaugiuosi, kad atsižvelgėte į anksčiau išsakytas pastabas ir šiandien grojote žiūrovams. Pasirodymas buvo puikus, surengėte čia tikrą karnavalą.“

Vaida Genytė su „Valery Brass“ orkestru karnavalo temai pasirinko dainą „Brazil“. „Jei „Eurovizija“ kada nors vyks Lietuvoje, ji turėtų vykti Rūdiškėse, o jūs būtumėte atidarymo ceremonijos vinis“, – savo simpatijas Rūdiškių orkestrui išsakė R. Zilnys. Atskirų N. Juškos komplimentų nusipelnė būgnininkė. „Visi turėtų judėti taip, kaip ši mergaitė, tuomet pavyks sukurti tikrą šou“, –tikino jis. 

Paskutinis su daina „Aš pamilau lauko gėlę“ pasirodė Artūro Noviko vadovaujamas „Jazz Island“ vokalinis orkestras. R. Zilnys prisipažino, kad yra a capella stiliaus gerbėjas, tačiau karnavalo šiame pasirodyme nematė. Tačiau lietuviškas karnavalas sužavėjo N. Jušką. „Esate išskirtiniai, tad sunku jus lyginti su kitais projekto dalyviais. O tai, kad surengėte tautinį karnavalą, labai įdomu ir pagirtina“, – komentavo jis ir skyrė didžiausią balą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt