Tavo LRT

2015.11.05 10:43

LRT komandos Libane dienoraštis: jaunuoliai, kurie tikisi taikos

LRT.lt 2015.11.05 10:43

LRT žurnalistas Edvardas Špokas, operatorė Miglė Gaižiūtė ir režisierė Eglė Marija Želvytė išvyko į Libaną kurti dokumentinio filmo, kuriame gilinsis į pabėgėlių Artimuosiuose Rytuose problemą. M. Gaižiūtė su LRT.lt skaitytojais dalinasi kelionės patirtimis. 

Trečia diena.

Dieną praleidome su dviem jaunuoliais, kurie studijuoja čia – Libane, tiksliau Tripolyje. Abu jie mieliau studijuotų ir kurtų savo gyvenimą namuose, kurie visai šalia – Sirijoje.  

Hala tvardė ašaras, prisimindama dieną, kai tėvai pasakė, kad reikia pasiimti būtiniausius daiktus ir bėgti. Mergina iki šiol prisimena raketos paleidimo garsą ir tą nežinomybės jausmą, kur ji sprogs. Tuo metu jai buvo šešiolika. Kitas jaunuolis pasakoja bėgęs nuo Basharo al-Assado režimo du kartus. Dabar jis net negalėtų grįžti į Siriją, nes yra juodajame režimo sąraše.

Žmonės skirtingi, tačiau istorijos labai panašios. Abu jaunuoliai tikisi vieno – taikos, kuri leistų išsipildyti svajonei – ne patekti į Europą, o gyventi SAVO gyvenimą SAVO šalyje. 

Čia jie įvardijami vienu vardu – pabėgėliai... Jie visi skirtingi, su savo skausmu, su savo patirtimi, juos vienija tik namų viltis. 

I diena. 

II diena.