Tavo LRT

2015.11.05 20:57

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – vertingi kasdieniai „Labas rytas, Lietuva“ patarimai

LRT.lt2015.11.05 20:57

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai dėmesio praėjusią savaitę mediatekoje sulaukė laida „Labas rytas, Lietuva“. Vairuotojai jau lapkritį privalės pasikeisti padangas į žiemines. Laidos vedėja su ekspertais aptaria, ką būtina žinoti renkantis padangas. Ir kaip vairuoti šaltuoju bei tamsiuoju metų laiku? Taip pat pradedami pokalbiai su „Metų knygos“ rinkimų nominantais. Studijoje vieši poetė Aušra Kaziliūnaitė, knygos „Mėnulis yra tabletė“ autorė. Skiltyje „Debiutas“ Richardas ir Jovita bando ledo tvirtumą ir savo drąsą ledo ritulio treniruotėje. O kaip išvengti rudeninio peršalimo pataria gydytojas.

Daug susidomėjimo kas savaitė sulaukia ir intelektinis LRT TELEVIZIJOS žaidimas „Auksinis protas“. Šį kartą tarp džentelmenų dėl auksinio proto titulo kovojo tik viena dama, o nugalėjo tas, į kurį, pasak laidos kūrėjų, nežiūrėta rimtai.

Laida „Stilius“ nepraranda populiarumo mediatekoje. Šį kartą pirmojo pasakojimo herojė – buvusi sportininkė, lengvaatletė, dabar – asmeninė trenerė Asta Majauskienė. Moteris augo neturėdama jokio ryšio su savo tėvais, tik teisę tyliai įeiti į savo kambarį. Tačiau dėl tokio tėvų sprendimo šiandien moteris jaučiasi dėkinga.

Antrasis siužeto dalyvis – dailininkas Vaidotas Žukas, kurio visa kūryba ir neseniai Alantos dvare atidaryta paroda pasižymi žanrų, spalvų ir temų įvairove. Kūrėjo teigimu, menininkas turi griauti rutiną, o ne jai pasiduoti.

Populiari ir laida „Gyvenimas“. Joje – ilgaamžės meilės paslaptys. Garsūs šokėjai Jūratė ir Česlovas Norvaišos, kartu gyvenantys jau 60 metų, sako: jei ištekėjusi moteris pasibučiuoja su kitu vyru, tai – dar ne nusikaltimas, dėl kurio reikėtų skirtis. „Mūsų draugai sakė, kad, jei išgyvensime kartu metus, tai jau bus stebuklas. O dabar skaičiuojame jau 33 metus drauge“, – sako Amerikos prekybos rūmų Lietuvoje pirmininkas Rimtautas Vizgirda, kuris su savo žmona, buvusia operos soliste Birute Vizgirdiene skaičiuoja jau 33 kartu praleistus metus.

Kitas laidos pasakojimas nukelia į kino pasaulį. Ligos, mirtis, senelių namai – tokias temas pasirinko „Edeno sodų“ režisierius Algimantas Puipa. Filmo aktorės Nijolė Narmontaitė ir Janina Lapinskaitė patirtis filmavimo aikštelėje sieja ir su kasdieniais išgyvenimais ir mano, kad šios temos – tikrai reikalingos.

Dažnai mediatekoje žiūrėta ir laida „Emigrantai“. Pirmoji istorija apie Jolantą Aisparaitę. Moteris dirbo Lietuvos Respublikos Energetikos ministerijoje, bet iš ten pabėgo, ir šiandien ją galima sutikti Ispanijoje, ieškančią laimės taip, kaip ir tūkstančiai buvusių mūsų šalies bedarbių.

Kitas pasakojimas nusikelia į Norvegijos Tanangerio miestelį, kur gyventojų yra vos 5 tūkst., o gatvės judrios lyg didmiestyje. Vietiniai jau pripratę prie aplinkui nuolatos zujančių sunkvežimių. Jie žino, kad čia įsikūrusios net kelios krovinių pervežimo firmos, kuriose dirba daug užsieniečių. „Emigrantų“ kūrėjai, vaikščiodami po milžinišką teritoriją, spėjo sutikti ir lenkų, ir latvių, ir net keletą lietuvių. Tačiau prie savo vairuojamo sunkvežimio jų jau laukė Aurelija Užkurienė.

1.       „Labas rytas, Lietuva

2.       „Auksinis protas

3.       „Stilius

4.       „Gyvenimas

5.       „Emigrantai