Tavo LRT

2015.11.06 15:02

Praėjusį mėnesį LRT žiūrovams įdomiausia – ankstyvas „Labas rytas, Lietuva“ pasisveikinimas

LRT.lt2015.11.06 15:02

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusį mėnesį LRT mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai LRT mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė laida „Labas rytas, Lietuva“. Čia lankėsi DELFI.lt žurnalistas Artūras Morozovas ir Mindaugas Bajarūnas, kurie stebėjo pabėgėlių gyvenimą iš arti ir pasakojo, kaip pakito jų požiūris į situaciją Europoje. Studijos viešnia – Jurga Šeduikytė – pasakojo apie albumo pristatymo koncertus. Eksperto skiltyje – teisininko komentaras aktualiais darbo teisės klausimais, nepamiršta ir ryto mankšta. Laidos žurnalistai susitiko su smuikininku, kuris kuria melodijas vien iš žvilgsnio į žmogų.
 
LRT žiūrovus patraukė ir pokalbis apie balsavimų internetu sistemą laidoje „Dėmesio centre“. Vyriausybė pritarė įstatymo pataisoms, pagal kurias, jei pritars Seimas, bus imtasi kurti balsavimo internetu sistemą, ši pradėtų veikti tik 2019 m. per savivaldos rinkimus. Kodėl tiek delsiama? Kodėl politikai prisibijo balsavimų internetu sistemos? Apie tai – laidoje „Dėmesio centre“ su Liberalų sąjūdžio pirmininku Eligijumi Masiuliu, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu, Darbo partijos pirmininku Valentinu Mazuroniu, sociologu, „Vilmorus“ vadovu Vladu Gaidžiu ir IT saugumo ekspertu, programuotoju Kęstučiu Matuliausku.
 
Daug peržiūrų sulaukė ir laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“, kuri nagrinėjo itin aktualią temą – ką daryti vairuotojui, pamačius priešais atlekiantį automobilį? Ar įmanoma išvengti smūgio paskutinę sekundės dalį? Šį rudenį lyg iš gausybės rago pasipylė avarijos, kuriose automobiliai susidūrė kaktomuša. Situacijas LRT TELEVIZIJOS laidoje „Keliai. Mašinos. Žmonės“ komentuoja ir analizuoja ekspertai.
 
Policijos pareigūnai teigia, kad tokie susidūrimai kaktomuša nutinka dėl šiurkščių kelių eismo taisyklių pažeidimų: kelio ženklų ir ištisinių linijų nepaisymo, neapgalvoto lenkimo manevro ir sveiku protu nesuvokiamo noro rizikuoti.

Aktyviai žiūrėtos ir sporto naujienos, kuriose išsamiai aptartas Lietuvos futbolo rinktinės pariruošimas kovai su Anglijos vienuolike. 

Laida „Stilius“ neapleidžia populiariausiųjų pozicijų. Laidos herojus, ekobendruomenės narys, blaivių švenčių „kiTaip“ organizatorius Darius Ražauskas užburia auditorijas ir surenka pilnas sales klausytojų. Savo žmoną atradimu vadinantis vyras sako, kad tam, jog išmoktum mylėti, įsimylėti – nebūtina. „Rytuose tuokiesi tam, kad išmoktum mylėti. Jie nežiūri į santuoką taip, kad abudu turi būti iš pirmo žvilgsnio labai įsimylėję, labai vienas kitą trauktų. Santykiai statomi metų metais, o mes maišome meilę su įsimylėjimu“, – aiškina D. Ražauskas. 
 
Kitas pasakojimas – drabužių kūrėjai Lilija Larionova ir Egidijus Rainys savo rudens tendencijas padiktavo dar pavasarį. Rudens spalvų gama artėja prie natūralumo, dingsta rėksmingumas, karaliauja patogios ir grakščios formos. Tad kaip atrodo dizainerių kolekcija, siūloma darganos ir šalčio metui? Kaip jie abu mato elegantišką moterį ir kodėl pataria vaduotis iš juodos spalvos? Elegantiškomis linijomis garsėjantys L. Larionova ir E. Rainys naujausioje savo kolekcijoje neria į gamtos spalvas ir pristato originalias drabužio linijas.

1.       „Labas rytas, Lietuva“

2.       „Dėmesio centre“

3.       „Keliai. Mašinos. Žmonės“

4.       Sportas

5.       „Stilius“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.