Tavo LRT

2015.11.03 10:01

A. Butkevičius: degalinės turi pardavinėti degalus, o ne alkoholį

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.11.03 10:01

Degalinių paskirtis yra pardavinėti degalus, o ne alkoholinius gėrimus, interviu LRT RADIJUI teigia premjeras Algirdas Butkevičius. Tuo metu degalinių atstovai atkerta, kad draudimas pažeistų lygios konkurencijos principus, diskriminuotų ūkio subjektus ir neduotų efekto.

Degalinių ir naftos produktų prekybos įmonių atstovai aptarinėja planus uždrausti prekiauti alkoholiniais gėrimais degalinių parduotuvėse ir kelia klausimą, ar toks sprendimas – uždrausti prekybą alkoholiu degalinių parduotuvėse – atitinka šiandienines verslo sąlygas ir duos siekiamų rezultatų.

„Vyriausybė jau yra išsakiusi nuomonę šiuo klausimu. Seimas buvo atsiuntęs kai kurių Seimo narių įregistruotas įstatymo pataisas. Jie siūlė sprendimą atidėti, nukelti vėlesniam laikotarpiui. Tačiau vyriausybė įvertino šį pasiūlymą ir nusprendė neatidėlioti, nes verslui pasiruošti, šiam sprendimui įgyvendinti buvo skirti beveik ketveri metai“, – teigia A. Butkevičius.

Anot premjero, Lietuva yra tarp daugiausiai alkoholio suvartojančių ES šalių, todėl reikia kovoti, kad alkoholio suvartojimas šalyje mažėtų.

„Matome ir kitų blogų pavyzdžių – nemažai neblaivių vairuotojų sėda už automobilio vairo, sukelia avarijas. Degalinių paskirtis yra pardavinėti degalus, o ne alkoholinius gėrimus“, – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ kalbėjo A. Butkevičius.

Savo ruožtu degalinių atstovai sako, kad draudimas pažeistų lygios konkurencijos principus, diskriminuotų ūkio subjektus ir neduotų efekto, nes degalinių parduotuvėse esą parduodama mažiau nei 2 proc. viso legaliai nuperkamo alkoholio.

Kaip teigia A. Butkevičius, visuomet ieškoma, kaip pasiteisinti, tačiau jis esą laikosi pozicijos, kad degalinėse turi būti pardavinėjami degalai.

„Jokia teisė nėra pažeista. Galima padaryti analizę, kiek vėlai vakare piliečių apsilanko degalinėse, kiek iš jų perka degalų, o kiek – alkoholinių gėrimų. Pamatysite, kad, užsidarius parduotuvėms, ypač kaimo vietovėse, jei netoli yra degalinė, tai apsipirkimas alkoholiniais gėrimais vyksta degalinėse“, – sakė premjeras.

Dar 2011 m. gruodį Seimas priėmė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisą, numatančią, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigalios draudimas Lietuvos teritorijoje esančiose degalinių parduotuvėse prekiauti bet kokiais svaigalais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt