Naujienų srautas

Tavo LRT2020.05.27 17:05

Rimui Bružui – Mato Šalčiaus premija už ciklą „Nuo Baltijos iki Bengalijos“

LRT.lt 2020.05.27 17:05

Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) kasmetinė Mato Šalčiaus premija skirta LRT žurnalistui Rimui Bružui, skelbia LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius.

R. Bružas žurnalistikoje yra nuo 1998 metų, yra daugelio dokumentinių-istorinių filmų autorius, rašoma LŽS feisbuko grupėje. Darbas už kurį laimėta Mato Šalčiaus premija – dokumentinių filmų ciklas „Nuo Baltijos iki Bengalijos“, sulaukęs didelio žiūrovų susidomėjimo – laida tapo viena populiariausių LRT TELEVIZIJOJE.

„2018 metais nusprendžiau įgyvendinti seniai planuotą sumanymą, – sakė R. Bružas, – ir drauge su kolega Aurimu Mockumi, leidausi į kelionę motociklu (autentišku, 1929-ųjų metų) Antano Poškos maršrutu, aprašytu knygų cikle „Nuo Baltijos iki Bengalijos“.

Svarbiausias kelionės tikslas buvo pamėginti kiek įmanoma tiksliau atkartoti A. Poškos ir M. Šalčiaus kelionę, aplankant aprašytas vietas ir ieškant knygose paminėtų objektų. Kita užduotis – nuvežti trispalvę į Kalkutos (Indija) universitetą, kuriame studijavo, dirbo ir 2014 m. garbės daktaro vardu buvo įvertintas A. Poška, pakeliui susitinkant su užsienyje gyvenančiais lietuviais ir pasakojant apie legendinę kelionę.

Tokiu būdu (kelionės 90-mečio proga) buvo siekta pagerbti legendinį keliautoją, žurnalistą, mokslininką, antropologą A. Pošką garsinant Lietuvos vardą, telkiant užsienio lietuvių diasporą ir skatinant pasididžiavimą lietuvių tautos herojais.

Ekspedicija truko 108 dienas, per kurias buvo nuvažiuota daugiau nei 15 000 kilometrų, aplankytos 15 valstybių. LRT TELEVIZIJA buvo parengtas 11 dalių pasakojimas, paremtas A. Poškos atsiminimais ir šiandienos keliautojų patirtais nuotykiais.

Kasmet pavasarį teikiama žymaus Lietuvos visuomenės veikėjo, rašytojo, žurnalisto, keliautojo ir idealisto Mato Šalčiaus premija yra skiriama žurnalistui (-ams) už pasaulio pažinimo skatinimą bei brandžius ir išsamius spaudos, radijo, fotografijos, televizijos, interneto žiniasklaidos autorinius darbus kelionių tematika, paskelbtus per kalendorinius metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą