Naujienų srautas

Tavo LRT2020.05.26 11:30

LRT kviečia į atvirą istorijos pamoką „Kariuomenė ir visuomenė: ginant laisvę kartu“

LRT.lt 2020.05.26 11:30

Gegužės 28 d. 12.05 val. vyks penktoji projekto „Laisvės banga“ atvira istorijos pamoka – „Kariuomenė ir visuomenė: ginant laisvę kartu“. Ji bus tiesiogiai transliuojama LRT.lt portale ir LRT „Facebook“ paskyroje.

Pamokos, kuri vyks kaip atviras pokalbis, metu LRT RADIJO žurnalistė Rūta Kupetytė kalbins karo istoriką, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitiką Karolį Zikarą ir kario duonos ragavusį TV laidų vedėją Igną Krupavičių.

Kaip nuo saujelės savanorių atsikūrusi mūsų kariuomenė šiandien tapo NATO karinių struktūrų dalimi, kaip ji prisidėjo prie pastarojo trisdešimtmečio nepriklausomos Lietuvos sėkmės istorijos ir kaip ji atspindi šiandienos mūsų visuomenę – apie tai bus kalbama su pamokos dalyviais. Žurnalistė R. Kupetytė su pašnekovais taip pat aiškinsis, kaip Rusijos agresija Kryme galėjo paskatinti pakitusį visuomenės požiūrį į krašto gynybą bei į kariuomenės ir kiekvieno piliečio vaidmenį gynyboje.

„Atgrasyti agresorių galima parodant gerą kariuomenės pasirengimą, modernią ginkluotę, bet svarbiausia yra visuomenės vienybė, parama kariuomenei ir ryžtas ginti savo valstybę, kuri parodo, kad agresijos kaina pačiam agresoriui būtų nepakeliamai didelė“, – sako karo istorikas K. Zikaras.

Išvydę savo vardą šaukiamų į kariuomenę karo prievolininkų sąraše, šiandien, deja, apsidžiaugia ne visi. Tokia situacija pažįstama ir žurnalistui I. Krupavičiui, kuris gavęs šaukimą stengėsi išvengti karinės tarnybos, tačiau vėliau ten grįžo savo noru. „Gyvendami viename kambaryje su kolegomis kariais turėjome apsišlifuoti. Lengva nebuvo, juk 18–36 metų amžiaus vyrų patirtys ir gyvenimo požiūris yra labai skirtingi. Tačiau kai praėjus pusmečiui po tarnybos vieną vakarą visi susitikome, supratau, kad esame kaip vienas kumštis. O tas kumštis ir yra mūsų Valstybė. Valstybė, dėl kurios čia ir dabar atiduotume gyvybes,“ – taip tarnybą kariuomenėje šiandien prisimena Ignas.

Atvira istorijos pamoka „Kariuomenė ir visuomenė: ginant laisvę kartu“ yra jau penktoji projekto „Laisvės banga“, kurį LRT įgyvendina kartu su JAV ambasada, dalis. Ankstesnės pamokos „Lietuva Europos Sąjungoje: kelionė namo“ įrašą galite pasižiūrėti LRT mediatekoje.

Atvira istorijos pamoka „Lietuva Europos Sąjungoje: kelionė namo“

Stebėti pamoką „Kariuomenė ir visuomenė: ginant laisvę kartu“ kviečiami mokiniai, mokytojai, visi, besidomintys šiuolaikine istorija ir norintys daugiau sužinoti apie Lietuvos kariuomenę. Prie pamokos apie Lietuvos kariuomenę virtualiai planuoja prisijungti Vilniaus Užupio gimnazijos mokiniai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą