Tavo LRT

2020.05.25 13:29

Pavasarį palydėkite su LRT: kino gide – specialiai jums paruošti filmai

LRT.lt 2020.05.25 13:29

Vasariškiems orams vis dar nedžiuginant, LRT TELEVIZIJA ir LRT PLIUS kviečia žiūrovus vėsius vakarus leisti prie ekranų ir stebėti išskirtines kino juostas. Šios savaitės gidą pradės „Elito kino“ rubrikos drama, o LRT TELEVIZIJA stebins žiūrovų jau pamėgtais ir įvertintais filmais.

Ketvirtadienis, gegužės 28 d.

Savaitės „Elito kino“ rubrikoje – drama „Patersonas“, pelniusi daugybę kino kritikų apdovanojimų. Filmo pagrindinis veikėjas Patersonas – autobuso vairuotojas, gyvenantis harmoningoje kasdienybėje: darbas, namai, pasivaikščiojimas su šuneliu, o vakarai – vietiniame bare. Laisvu laiku Patersonas ilsisi rašydamas eiles. Išėjus į kiną su žmona Lora, šuo sudrasko vienintelius ant sofos paliktus eilėraščių užrašus. Sekmadienio rytą, liūdnas – jis keliauja į savo mėgstamą vietelę prie šaltinio, kur pasirodo paslaptingas japonas. Jis įteikia vyriškiui dovaną – ir Patersonas vėl ima kurti eiles... Šią jautrią, filosofinę kino juostą kviečiame stebėti ketvirtadienį, 21.33 val., per LRT PLIUS.

Penktadienis, gegužės 29 d.

Penktadienį prie ekranų laukiami istorinių filmų gerbėjai, nes LRT TELEVIZIJA rodys karinę dramą – „Šindlerio sąrašas“. Tai tikra istorija apie Čekijoje gimusį Oskarą Šindlerį, praturtėjusį Antrojo pasaulinio karo metais, naudojantis pigia žydų darbo jėga. Viskas ima keistis tada, kai Oskaras savo akimis išvysta holokaustą – šis nacių partijos narys atsiveria žmogiškumui, jausmams ir neteisėtais būdais žūtbūt ima gelbėti žydus nuo dujų kameros.
Šią Steveno Spielbergo juostą, pelniusią 90 kino apdovanojimų, stebėkite penktadienį, 22.50 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

Šeštadienis, gegužės 30 d.

Pirmąjį savaitės laisvadienį žiūrovai laukiami prie LRT TELEVZIJOS ekranų, nes eteryje – romantinė komedija „Toks gyvenimas!“. Pobūvių organizatoriumi Maksas dirba jau daugiau nei trisdešimt metų ir šį darbą puikiai išmano. Dabar jis gauna neeilinį užsakymą – XVII amžiaus dvare surengti prabangias Pjero ir Elen vestuves. Kaip visada, Maksas imasi viską kruopščiai planuoti ir sudėlioja visus idealios šventės elementus, tikėdamasis, kad, kaip įprastai, neliks dėl ko jaudintis. Staiga viena paskui kitą ima ryškėti klaidos, o tai gali gražiausias šventės akimirkas ir nepriekaištingą planą paversti chaosu. Kokių veiksmų imsis Maksas, kad išgelbėtų vestuves ir savo vardą, žiūrėkite jau šį šeštadienį, 22.50 val.

Sekmadienis, gegužės 31 d.

Sekmadienio vakarą LRT TELEVIZIJA savo žiūrovams dovanos amerikiečių romantinę komediją „Meilė be pavadėlio“, kurios gerbėjais taps visi šunų mylėtojai.

Heili Gud vežioja šunelius į įvairias vaikų šventes, tačiau svarbiausias jos tikslas – surasti savo išgelbėtiems augintiniams naujus namus. Netikėtai ji susipažįsta su žaviuoju Rajenu ir jo dukrele Emi. Netrukus mergina sužino, kad jis nori statyti prekybos centrą ten, kur galėjo būti įrengtas šunų parkas. Tai trukdo jų netikėtai įsižiebusiai simpatijai, nors mažoji Emi taip norėtų, kad jiedu būtų kartu. Sutelkusi savo pastangas tam, kad įrengtų šunų prieglaudą ir susitvarkytų savo pačios meilės reikalus, Heili imasi veiksmų ir gauna netikėtą pasiūlymą. Ar merginai pavyks išgelbėti ne tik šunelius, bet ir santykius, stebėkite sekmadienį, 22.30 val.

Gero kino gerbėjai sekmadienį ilgai nemiegos, nes LRT TELEVIZIJOS ekranuose – veiksmo trileris „Nesaugus prieglobstis“. Jaunas CŽA agentas Metas Vestonas svajoja apie įspūdingą karjerą ir rūpinasi slapta agentūros būstine. Buvęs agentas, legendinis Tobinas Frostas, tampa nebekontroliuojamas, kai paskui save palieka kruviną nusikaltimų pėdsaką. Įkliuvęs teisėsaugos pareigūnams jis atgabenamas į slaptą būstinę ir ten susikerta jųdviejų su Metu gyvenimo keliai, o kai nusikaltėliai iš kitos barikadų pusės užpuola ir sunaikina slėptuvę, Meto pečius užgula sunki užduotis – pavojų keliantį Tobiną Frostą pervežti į saugią vietą, kur jiems negrėstų mirtinas pavojus... Šią įtemptą juostą stebėkite 24.00 val.