Naujienų srautas

Tavo LRT2015.10.30 11:36

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia, kaip išvengti avarijos kaktomuša

LRT.lt 2015.10.30 11:36

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai LRT mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“, kuri nagrinėjo itin aktualią temą – ką daryti vairuotojui, pamačius priešais atlekiantį automobilį? Ar įmanoma išvengti smūgio paskutinę sekundės dalį? Šį rudenį lyg iš gausybės rago pasipylė avarijos, kuriose automobiliai susidūrė kaktomuša. Situacijas LRT TELEVIZIJOS laidoje „Keliai. Mašinos. Žmonės“ komentuoja ir analizuoja ekspertai.

Policijos pareigūnai teigia, kad tokie susidūrimai kaktomuša nutinka dėl šiurkščių kelių eismo taisyklių pažeidimų: kelio ženklų ir ištisinių linijų nepaisymo, neapgalvoto lenkimo manevro ir sveiku protu nesuvokiamo noro rizikuoti.

Laida „Stilius“ neapleidžia populiariausiųjų pozicijų. Laidos herojus, ekobendruomenės narys, blaivių švenčių „kiTaip“ organizatorius Darius Ražauskas užburia auditorijas ir surenka pilnas sales klausytojų. Savo žmoną atradimu vadinantis vyras sako, kad tam, jog išmoktum mylėti, įsimylėti – nebūtina. „Rytuose tuokiesi tam, kad išmoktum mylėti. Jie nežiūri į santuoką taip, kad abudu turi būti iš pirmo žvilgsnio labai įsimylėję, labai vienas kitą trauktų. Santykiai statomi metų metais, o mes maišome meilę su įsimylėjimu“, – aiškina D. Ražauskas. 

Kitas pasakojimas – drabužių kūrėjai Lilija Larionova ir Egidijus Rainys savo rudens tendencijas padiktavo dar pavasarį. Rudens spalvų gama artėja prie natūralumo, dingsta rėksmingumas, karaliauja patogios ir grakščios formos. Tad kaip atrodo dizainerių kolekcija, siūloma darganos ir šalčio metui? Kaip jie abu mato elegantišką moterį ir kodėl pataria vaduotis iš juodos spalvos? Elegantiškomis linijomis garsėjantys L. Larionova ir E. Rainys naujausioje savo kolekcijoje neria į gamtos spalvas ir pristato originalias drabužio linijas.

Mediatekoje aktyviai žiūrėta ir laida „Emigrantai“. Roberta susipažino su 17 metų vyresniu norvegu Sveinu būdama vienuoliktokė, kai Palangoje dalijo skrajutes.Norvegas merginai pasiūlė atvykti vasarą į Norvegiją užsidirbti. „Tai buvo mano pirmasis išvažiavimas iš Lietuvos“, – prisimena Roberta. Po dviejų mėnesių lietuvė suprato, kad laukiasi. „Abu vieningai nusprendėme tuoktis“, – pasakoja lietuvė bei prisimena, kad grįžus tėvams reikėjo pranešti ne tik pritrenkiančią naujieną apie nėštumą, bet ir supažindinti su naujuoju širdies draugu. Kita „Emigrantų“ pasakojimo herojė – Karolina. Ją po tėvo mirties mama išvežė į Ispaniją. Šioje šalyje turėjo pagerėti gyvenimas, tačiau šeimą ištiko dar viena tragedija. 

Laidoje „Gyvenimas“ – pastaraisiais metais vedęs LRT aktualijų laidą „Laba diena, Lietuva“, Henrikas Vaitiekūnas rudenį užvėrė televizijos duris. „Ateina laikas, kai turi išeiti. Ne visi televizijoje tai supranta. Aš nenutraukiu žurnalistinės veiklos. Iš žurnalistikos pasitraukiama tik tuomet, kai grabelį išneša“, – sako jis. Vienas garsiausių Lietuvos žurnalistų dabar daug laiko leidžia pajūryje, bet tikina žurnalistinių planų dar turintis. 

Verslininkas ir lenktyninkas Dainius Matijošaitis – kito „Gyvenimo“ reportažo herojus. Jis sako, kad jo išrinktajai teks susitaikyti su daug dalykų, pirmiausia – pomėgiu lenktynėms, o jei tektų rinktis – moteris ar mašinos – jis pasirinktų pastarąsias. „Jau vien dėl to, kad žmogus drįso kelti tokį ultimatumą, o ne dėl to, kad hobis man brangesnis už tą žmogų“, – kalba  jis. Be to, apie santuoką vyras tikina turįs tokią nuomonę, kurią daugelis pasmerks.

Daug susidomėjimo kas savaitė sulaukia ir intelektinis LRT TELEVIZIJOS žaidimas „Auksinis protas“. Šį kartą tarp džentelmenų dėl auksinio proto titulo kovojo tik viena dama, o nugalėjo tas, į kurį, pasak laidos kūrėjų, nežiūrėta rimtai.

1.      „Keliai. Mašinos. Žmonės

2.       „Stilius“

3.       „Emigrantai“

4.       „Gyvenimas“

5.       „Auksinis protas“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą