Tavo LRT

2020.05.19 09:54

Tarp praėjusios savaitės žiūrimiausių – klimatologės Audronės Galvonaitės gyvenimo istorija „Stiliuje“

LRT.lt2020.05.19 09:54

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT.lt lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai dėmesio sulaukė LRT TELEVIZIJOS laida „LRT forumas“. Koronavirusas pristabdytas, bet ne nugalėtas. Karantinas Lietuvoje tęsiamas iki vasaros, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga užsimena, kad gal tęsis ir vasarą. Ne visi epidemiologai supranta, kodėl; valdžia sako, kad gali kilti antroji COVID-19 banga, kuri bus baisesnė už pirmąją. Kokiame kovos su pandemija etape esame dabar ir ar tikrai galime laukti antrosios bangos? Laidoje dalyvauja: prof. Aurelija Žvirblienė, Rolanda Lingienė, prof. Ligita Jančorienė, prof. Saulius Čaplinskas ir dr. Gintaras Chomentauskas.

LRT forumas. Ekspertai į pandemiją žiūri kaip į gaisrą: šis prislopintas, bet žarijų liko

Daug dėmesio sulaukė ir LRT TELEVIZIJOS laida „Stilius“. Garsi Lietuvos klimatologė Audronė Galvonaitė yra gerosios energijos ir pozityvumo įsikūnijimas, nors jos pačios gyvenimas pažymėtas daugybės netekčių. Per dvejus metus 19 artimųjų netekusi A. Galvonaitė sako, kad visus išėjusius mylimus žmones vis dar laiko širdyje ir visą laiką jaučia jų buvimą šalia.

Per dvejus metus 19 artimųjų netekusi Audronė Galvonaitė jaučia jų buvimą šalia: laikau juos širdyje

Žiūrovams buvo įdomi ir gegužės 10 d. LRT TELEVIZIJOS „Panorama“. Pietų Korėjos prezidentas perspėja apie naują viruso bangą, kai plečiantis naujam židiniui pasilinksminimo įstaigose fiksuota daugiausiai naujų atvejų per mėnesį. Kinijoje po mėnesio užkratas grįžo į Uhaną. Dalis Irano uždaroma antrąkart po naujo atvejų ir mirčių šuolio. Pakistanas atsidaro virusui plintant, nes nebeatlaiko smūgio ekonomikai. Amerikoje dėl staigaus atsivėrimo mirčių prognozė iki rugpjūčio padidėjo dar 40 tūkst., o trys svarbiausi kovos su koronavirusu pareigūnai karantinuojasi.

Labiausiai paveiktos šalys įspėja apie naują bangą: po mėnesio užkratas grįžo į Uhaną

Į LRT mediatekos praėjusios savaitės žiūrimiausių įrašų TOP 5 pateko ir specialus „The Roop“ koncertas „EuROOPvision“, nufilmuotas tuščioje koncertų salėje ir parodytas dieną, kai turėjo vykti šiųmetis didžiosios „Eurovizijos“ finalas. Koncerte – ne tik grupės „The Roop“ atliekamos dainos, bet ir užsienio kritikų liaupsės bei pati svarbiausia daina, pakerėjusi tūkstančius.

„The Roop“ koncertas „EuROOPvision“: užsienio kritikų liaupsės ir daina, pakerėjusi tūkstančius

Dar viena daug dėmesio sulaukusi laida – gegužės 11 d. „Žinios“. Švelnėja kai kurios karantino sąlygos: į Lietuvą galės atvykti užsienio šalių piliečiai, bus leidžiama organizuoti vairavimo ir kalbų egzaminus. Prezidentas Gitanas Nausėda planuoja su visų parlamentinių frakcijų vadovais aptarti, ko imtis švelninant COVID-19 padarytą žalą. Sausio 31-ąją Europos Sąjungą palikusi Didžioji Britanija ir Briuselis iki metų pabaigos turi pasiekti susitarimą dėl ateities prekybos santykių. Jungtinėse Valstijose gerokai šoktelėjus nedarbui, vyriausybė pradėjo iš šalies ūkių supirkinėti pieną ir mėsą.

Žinios. Nuo šiandien vėl švelnėja karantino sąlygos – leidžiama organizuoti vairavimo ir kalbų egzaminus
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.