Naujienų srautas

Tavo LRT2020.05.18 13:32

LRT kviečia drauge mėgautis geriausiomis kino juostomis

LRT.lt 2020.05.18 13:32

Šią savaitę rubrikos „Elito kinas“ ir „Europos kinas“ dovanos išskirtines juostas, įkvėptas tikrų įvykių, o LRT TELEVIZIJA transliuos nuotaikingų romantinių, muzikinių komedijų bei įsimintinų dramų. Vakarus kviesime leisti drauge su LRT ir geru kinu!

Ketvirtadienis, gegužės 21 d.

Savaitės „Elito kino“ rubrikoje – drama, paremta Vokiečių rašytojos Annos Seghers romano motyvais, „Tranzitas“.

Georgas – iš koncentracijos stovyklos pabėgęs vokietis, nuo fašistų besislapstantis Paryžiuje, deja, tai trunka neilgai. Miestas okupuojamas, prasideda reidai ir valymai, o vienintelė išeitis persekiojamiems pabėgėliams – gauti tranzitinę vizą ir iš Marselio išvykti už Atlanto. Tokia galimybė yra, tačiau ją Georgui teks užsidirbti valdžiai nepalankiu elgesiu. Filmo režisierius Christian Petzold kaip alegoriją dabartinei Europos situacijai Antrąjį pasaulinį karą perkelia į šių dienų Marselį.

Kino juostą žiūrėti kviesime jau šį ketvirtadienį, 21.33 val., per LRT PLIUS.

Penktadienis, gegužės 22 d.

Savaitgalį pasitikite drauge su LRT TELEVIZIJA, nes paruošėme jums įtemptą veiksmo trilerį „Negarbingi šunsnukiai“, pelniusį net 131 kino apdovanojimą ir prizą už geriausią užsienio filmą.

Keletas žydų kilmės amerikiečių kareivių susivienija ir imasi žiauraus keršto prieš nacius, suteikusius jų tautai daugybę skausmo ir kančių. Jiems vadovauja ryžtingas ir negailestingas leitenantas Aldas Reinas. Šošana Draifus – žydų mergina, stebuklingai išsigelbėjusi per esesininkų žudynes, kai žuvo visa jos šeima. Po išgyvento siaubo ji persikelia į Paryžių ir pasikeitusi vardą tampa kino teatro savininke. Jos šeimos žudikas, sadistas pulkininkas Hansas Landa, persekioja ir žudo žydus visoje Prancūzijoje, tuo tarpu ji rengia žiaurų keršto planą – nacių priešai susivienys, kad vienu kartu sunaikintų visą nacių viršūnę. Šią negailestingą kino juostą žiūrėkite penktadienį, 22.50 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

LRT TELEVIZIJA penktadienį miegoti neleis, nes eteryje – drama „Tarp mūsų“, pasakojanti apie trijų draugių, Selmos, Leilos ir Nur, gyvenimus. Viena jų – charizmatiška advokatė, dienos rūpesčius paliekanti naktiniuose klubuose, kita – menininkė padavėja, o trečioji – jauniausioji, religingoji Nur, stropiai besimokanti universitete ir vienintelė nešiojanti hidžabą. Žiūrovo žvilgsnis filme sutelktas į šias tris merginas, išmintingai kovojančias už teisę pasirinkti ir kontroliuoti savo asmeninį gyvenimą, kai jas supanti bendruomenė mėgina suvaržyti išsvajotą laisvę.

Pelnytai apdovanotą kino juostą, įkvepiančią nepasiduoti ir nepaleisti savo svajonės, stebėkite penktadienio naktį, 01.20 val.

Šeštadienis, gegužės 23 d.

Šeštadienio vakarą „Europos kino“ rubrika žiūrovus stebins tikrais faktais paremta istorine drama „Atpirkimo kelias“, pasakojančia apie vokiečių – žydų kilmės šeimos likimą nacių valdymo ir pokario metais.

Kornicerių šeima gyveno įprastą, nusistovėjusį gyvenimą, tačiau į valdžią atėjus naciams, viskas pasikeičia: vokiečiai ima persekioti visus, turinčius žydiškas šaknis. Sutuoktiniai, norėdami apsaugoti savo vaikus nuo persekiojimo, mažamečius sūnų ir dukterį 1938-aisiais išsiunčia į Angliją, tikėdamiesi ir patys sulaukti vizos. Deja, palikti Vokietiją leidžiama tik vaikams, tad tėvas netrukus išvyksta į tremtį Kubon, o žmona krikščionė lieka šalyje, kuri rengiasi baisiausiam žmonijos istorijoje karui.\

Po Antrojo pasaulinio karo šeima, išgyvenusi ilgą persekiojimą ir tremtį, nutaria pradėti naują gyvenimą Vakarų Vokietijoje. Tačiau ar įmanoma staiga pamiršti ilgus išsiskyrimo metus, kuriuos veja skaudūs pėdsakai ir viską pradėti nuo pradžių? Šią jausmų ir išgyvenimų kupiną dramą žiūrėkite šeštadienį, 21.30 val., per LRT PLIUS.

Jausmingą dramą keis linksma muzikinė komedija „Aukšta klasė 2“, praėjusią savaitę rodyto filmo tęsinys.

Bardeno universiteto merginų grupė „Bellos“, kurioms išskirtinio balso naujokė Beka padėjo nugalėti savo amžinus konkurentus, iškovoja pagrindinį prizą aukštųjų mokyklų dainavimo konkurse. Dabar jos turės teisę atstovauti Jungtinėms Valstijoms tarptautinėse a cappella varžybose. Puikiai suprasdamos, kad tai –paskutinė galimybė dalyvauti studentiškame konkurse, nes merginos mokosi paskutiniame kurse, jos yra pasirengusios atiduoti visas jėgas. Šios varžybos iš merginų pareikalaus kovos ne tik su stipriais varžovais, bet ir su viešąja nuomone. Atkakliąsias „Bellas“ stebėkite jau šį šeštadienį, 22.50 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

Sekmadienis, gegužės 24d.

Ramų sekmadienio vakarą kviesime praleisti drauge su LRT TELEVIZIJA, nes ekranuose – nuotaikinga amerikiečių romantinė komedija „Aš, tu ir Diupri“.

Jaunavedžiai Karlas ir Moli Pitersonai – nuostabi jauna pora, pradedanti naują bendrą gyvenimą. Gražus namas, nuobodūs kaimynai, stabilios pajamos, aistros akimirkos, pamažu nykstančios viskuo aprūpintoje kasdienybėje. Jaunos poros pasaulėlį netikėtai aukštyn kojomis apverčia viena nedidelė „smulkmena“. Jos, o tiksliau jo, vardas – Diupri… Kas yra Diupri, kodėl ir kaip jis atsirado jaunos poros gyvenime sužinosite sekmadienį, 22.30 val.

Savaitę baigs kinų drama „Aš nesu ponia Bovari“, apdovanota pagrindiniais tarptautinių Toronto, Šanchajaus, Azijos filmų festivalio prizais.

Filme pasakojama paprastos provincialės Li Siuelian, sudrebinusios Kinijos teisinės sistemos pamatus, istorija. Siekdami gauti antrą valstybinį būstą, jie su vyru suvaidina savo skyrybas, bet kai Siuelian supranta, kad vyras ja pasinaudojo – teisme apkaltinęs svetimavimu pasiglemžė naująjį butą ir ten įsikėlė su kita moterimi – ji nori susigrąžinti garbę ir kreipiasi į vietinį teismą, trokšdama įrodyti, kad jos skyrybos su vyru buvo didžiausia apgaulė. Kai į jos prašymą visi pašaipiai numoja ranka, ,moteris pradeda dešimtmetį trukusį peticijų rašymo ir neteisybės demaskavimo procesą. Atkaklią šios moters kovą prieš Kinijos teisinę sistemą stebėkite sekmadienį, 00.20 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą