Tavo LRT

2015.10.28 13:32

J. Norvaišienė: tik du laisvi žmonės gali daug metų išgyventi kartu

LRT.lt2015.10.28 13:32

Jau šį vakarą LRT TELEVIZIJOS gyvenimo būdo žurnale „Gyvenimas“ – du ypatingi pasakojimai apie laiko ir pagundų išbandymus nugalėjusią meilę.

Šešiasdešimt metų kartu gyvenantys legendiniai šokėjai Jūratė ir Česlovas Norvaišos sako per visus tuos metus nė karto nepagalvoję apie skyrybas. „Nėra nusikaltimas, jeigu moteris ir nuklydo į šalį. Svarbiausia, kad du žmones sietų ryšys. Ir tai tikrai ne potraukis. Jei pora dėl aistros – ilgiau penkių, šešių metų ji neišgyvens. Vyras vis tiek ims dairytis į šonus ir santykiai galiausiai žlugs“, – įsitikinęs Č. Norvaiša.

Jam antrina ir žmona. „Mes net vestuvinių žiedų nenešiojame, nes jie yra grandinės dalelės. Grandinė reiškia nelaisvę, o tik du laisvi žmonės gali išgyventi daug metų. Mes nevergaujame vienas kitam – tai ir yra mūsų ilgo gražaus gyvenimo paslaptis“, – laidos „Gyvenimas“ kūrėjams kalbėjo J. Norvaišienė. Legendinių šokėjų gyvenime netruko dramatiškų išbandymų.

Ne mažiau sunkių dienų matė ir kita herojų pora –  prieš septyniolika metų iš Amerikos į Lietuvą grįžę Birutė ir Rimtautas Vizgirdos. Šių sutuoktinių istorija nenusileidžia meksikietiško filmo scenarijui: jie gimė Kaune, buvo krikštijami toje pačioje bažnyčioje, augo visai greta, bet vienas kito nepažinojo. Bėgdami nuo karo, jie su tėvais emigravo į Ameriką. Ir tada vieną dieną jų keliai susitiko. Tačiau tai nebuvo ilgo ir laimingo gyvenimo pradžia. Iš pradžių jie vienas kito nemėgo, kiekvienas sukūrė po šeimą. Ir tik po daugelio metų gyvenimas vėl suvedė juos.

Amerikos prekybos rūmų Lietuvoje pirmininkas, Čilės garbės konsulas R. Vizgirda ir jo žmona, operos solistė, dabar visą savo laiką labdarai skirianti B. Vizgirdienė prisipažįsta, kad judviejų vaikams teko sunkiausias išbandymas – išgyventi tėvų pirmųjų santuokų griūtį.

„Tas laikotarpis man asmeniškai buvo vienas skausmingiausių. Labai ilgai užtruko, kol vėl galėjau lengviau kvėpuoti“, –  sunkiai tramdydama emocijas atvirai kalbėjo B. Vizgirdienė.

Dvi istorijos apie meilę, atlaikiusią daugybę sunkių išbandymų. Legendiniai šokėjai J.ir Č. Norvaišos bei į tėvynę grįžę Amerikos lietuviai B. ir R. Vizgirdos atvirai apie ypatingą dviejų žmonių ryšį –  jau šį trečiadienį laidoje „Gyvenimas“ 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.