Tavo LRT

2020.05.13 08:50

„Gyvenimo spalvos“: dėl gražaus tikslo Dovilei Filmanavičiūtei teko lipti į aukštą pušį

LRT.lt2020.05.13 08:50

Šį trečiadienį LRT TELEVIZIJOS laidos „Gyvenimo spalvos“ heroje tapsianti kūrybininkė Dovilė Filmanavičiūtė dieną praleis kartu su ornitologu Dariumi Musteikiu rūpindamasi namais po žiemos parskridusiems paukščiams. Laidoje Dovilė taip pat kalbės ir apie savo pačios namų taisykles – kodėl, būdama žinoma, ji nuo pašalinių akių taip kruopščiai saugo savo asmeninį gyvenimą.

Socialiniuose tinkluose populiari moteris neslėps, kad į savo šeimos gyvenimą sekėjų neįsileidžia sąmoningai – dauguma gerbėjų net nežino, kaip atrodo Aurimas, jos antroji pusė. „Atsimenu, kaip prieš gerus dešimt metų man labai norėjosi jį auklėti – persidaryti pagal save. Jei aš esu miesto vakarėlių siela, kodėl mano vaikinas nenori būti miesto vakarėlių siela? Turėjau padirbėti su savimi, kol supratau, kad jei man patinka dėti savo nuotraukas į socialinius tinklus, nereiškia, kad tokį pomėgį turi turėti ir mano antroji pusė“, – pasakos Dovilė.

Socialiniuose tinkluose neišvysime ir jųdviejų sūnaus Kristijono nuotraukų. „Aš gal labai norėčiau dėti vaiko nuotraukas – nėra pasaulyje gražesnio berno už mūsų vaiką, bet jis dar negali pasisakyti, neturiu teisės juo naudotis tam, kad sau užsidirbčiau kažkokius kreditus“, – sakys beveik prieš metus mama tapusi moteris.

Dieną savanorystei skyrusi kūrybininkė susipažins su ornitologu, aukštalipiu Dariumi Musteikiu, kuris gamina ir kelia inkilus, įrengia ir remontuoja dirbtinius lizdus. „Aš – kaimo vaikas, tik duokit man kokį pjūklą ar plaktuką, bet gal čia nekišiu nagų, nes paskui turėsim bėdų“, – šypsosis moteris, į rankas paėmusi dažų teptuką.

Didžiausiu iššūkiu Dovilei, sutikusiai patalkininkauti ornitologams, taps inkilo varnėnams kėlimas. „Man atrodo, reikia sakyti sau, kad aš nebijau ir tada nebijosi. Taip ir su kopėčiomis – atsargiai, atsargiai, pamažu. Darius iš apačios kopėčias palaikė ir visai ne su baime, o su užsidegimu užlipau“, – šypsosis inkilą iškėlusi Dovilė Filmanavičiūtė.

Laida „Gyvenimo spalvos“ rodoma trečiadieniais 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Sėkmingi žinomi Lietuvos žmonės dienai tampa įvairių sričių savanoriais. Dalydamiesi savo gyvenimo patirtimi ir laiku jie ne tik padeda tiems, kuriems reikalinga pagalba, bet ir patys iš naujo susipažįsta su savimi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.