Tavo LRT

2020.05.11 16:42

Šią savaitę LRT eteryje stebėkite pasaulinio pripažinimo sulaukusias kino juostas

LRT.lt2020.05.11 16:42

Ilgėjančios dienos reiškia ilgesnius vakarus, kurie bus dar įdomesni su LRT TELEVIZIJA ir LRT PLIUS. Drauge kviesime juoktis, kovoti, tyrinėti ir mylėti, nes eteryje – filmai, paliečiantys širdis ir protus, o pamėgtų „Europos kino“ bei „Elito kino“ rubrikų filmų juostos stebins įtraukiančiomis dramomis.

Ketvirtadienis, gegužės 14 d.

Abejingų nepaliekanti „Elito kino“ rubrika savaitės pabaigoje džiugins žiūrovus drama „Laimingasis Ladzaras“, pelniusia apdovanojimą už scenarijų tarptautiniame Kanų kino festivalyje ir Europos kino akademijos specialųjį prizą.

Ladzaras gyvena nekalto jaunuolio gyvenimą atokiame Italijos kaimelyje kartu su didele žemdirbių šeima, kuri pragyvenimui uždirba aptarnaudama netoli įsikūrusią markizę. Vieną dieną Ladzaras susipažįsta su šių žemių savininkės sūnumi maištautoju, kuris imituoja savo pagrobimą, kad gautų iš motinos pinigų. Tuo tarpu, geraširdis ir visuomet šviesaus veido Ladzaras, atlieka ne tik savo, bet ir daugelio kitų darbus, daro tai nė kiek nedvejodamas ir jaučiasi laimingas. Taigi, Ladzaras – kaimo kvailelis ar šventasis? Tai tik vienas iš daugelio klausimų, kuriuos kelia ši, ant plonos magiškojo realizmo ir socialinės kritikos ribos balansuojanti pasaka. Painią jaunuolio gyvenimo istoriją, kupiną neatsakytų klausimų, stebėkite ketvirtadienį, 21.33 val., per LRT PLIUS.

Penktadienis, gegužės 15 d.

21.30 val. įsijungę LRT PLIUS „Europos kino“ rubrikoje stebėkite tarptautinių kino festivalių filmą – laureatą, pelniusį net 31 kino apdovanojimą.

Režisierių Kristinos Grozevos ir Petaro Valčanovo drama „Šlovė“ pasakoja apie darbininką Canką, atsitiktinai savo darbo vietoje radusį didžiulę sumą pinigų ir sąžiningai grąžinusį policijai. Bulgarijos transporto ministerijos atstovė spaudai Julija Staikova suvokia, kad tai – puiki galimybė užmaskuoti bręstantį korupcijos skandalą, tad surengia ceremoniją, kurioje Cankas šlovinamas kaip darbo klasės herojus. Viena vertus, niekuo neišsiskiriantis ir užsidaręs savyje vyriškis tokiu įvertinimu turėtų džiaugtis, tačiau šie įvykiai viską pasuka kita kryptimi: Cankui tenka kovoti ne tik už tai, kas priklausė jam, bet ir už savo orumą.

LRT TELEVIZIJA penktadienio vakarą tęs su įtraukiančiu kariniu trileriu – „Valkirija“, kuriame pasakojama tikrais įvykiais paremta istorija apie 1944 m. liepos 20 d. įvykdytą vokiečių karininkų pasikėsinimą į Adolfą Hitlerį.

Klausas fon Štaufenbergas Afrikoje rašo apie Antrąjį pasaulinį karą ir Hitlerį, griaunantį Vokietiją. Štaufenbergas – prisiekęs ištikimybę šiam diktatoriui, bet jaučia, kiek daug yra skolingas Vokietijai, todėl įstoja į jos pasipriešinimo judėjimą. Užsitarnavęs pagarbą ir laipsnį Hitlerio vadovaujamoje kariuomenėje, pulkininkas dabar nėra tuo, kuom dedasi – iš tikrųjų jis trokšta nuversti diktatorių, kol tas nesunaikino jo mylimos Vokietijos ir visos Europos. Naudodamasis slapta Hitlerio strategija – planu, pavadintu „Valkirija“, Klausas fon Štaufenbergas ima įgyvendinti savo tikslą – naikinti nacių vyriausybę iš vidaus ir nužudyti Hitlerį. Karinę dramą stebėkite 22.50 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

LRT TELEVIZIJA penktadienį miegoti neleis, nes iškart po įtempto karinio trilerio jūsų lauks dar viena drama –„Ledi Makbet“. Šį kartą – apie laukinę aistrą, priesaikų laužymą, melą, išdavystes ir šantažą. Filmas paremtas rusų literatūros klasiko Nikolajaus Leskovo apysakos „Ledi Makbet iš Mcensko apskrities“ motyvais.

1865 metai. Šiaurės Anglijos kaimas. Ledi Ketrin niekaip nepritampa pasiturinčių, bet šaltų ir negailestingų didikų šeimoje. Ne savo noru septyniolikmetė išteka už gerokai vyresnio žemvaldžio Aleksandro ir niūri bei nelaiminga liūdi uždaryta tvankioje dvaro menėje. Kartą, vyrui išjojus verslo reikalais, Ketrin atsiduria lovoje su tarnu Sebastianu ir greitai ima sklisti gandai apie šią įsiplieskusią aistrą. Deja, laisvės paragavusi Ketrin neketina sustoti, numoja ranka į uošvio pageidavimą pagimdyti įpėdinį ir atsiduoda asmeniniams troškimams. Ji pasirengusi manipuliuoti, meluoti ir kerštauti, nors tai gali išprovokuoti kruvinus padarinius. Kur nuves šis jaunosios ledi elgesys, stebėkite 00.50 val., per LRT TELEVIZJĄ.

Šeštadienis, gegužės 16 d. 00.05

Šeštadienį lydės lengvas, nuotaikingas amerikiečių muzikinis filmas apie koledžo merginų grupę. LRT TELEVIZIJA žiūrovus kvies stebėti rašytojo Mickey Rapkino knygos „Aukšta klasė“ ekranizaciją, pasakojančią apie Bardeno universiteto studentę Beką ir jos aistrą muzikai. Filme vaidina jau pamėgtos aktorės: Anna Kendrick, Brittany Snow, Rebel Wilson ir kitos.

Kasmetiniame a capella dainuojančių studentų konkurse grupė „Bellos“ vis pralaimi, tad artėjant naujoms varžytuvėms jos siekia žūtbūt suburti stiprų kolektyvą. Naujokė, konkursais nesidominti talentingoji Beka, nusprendžia padėti merginoms rasti naują įvaizdį bei skambesį ir jos ryžtasi mesti iššūkį konkurso lyderiams. Ar grupės senbuvės pritars Bekos norui kardinaliai pasikeisti? O gal „Bellos“ bus sutriuškintos net nepasiekusios konkurso pusfinalio? Komediją stebėkite šeštadienį, 00.05 val.

Sekmadienis, gegužės 17 d.

Sekmadienis į jūsų namus atneš romantikos, nes LRT TELEVIZIJOS eteryje – Kate Winslet ir Cameron Diaz, filme „Atostogos“.

Žavioji Amanda Vuds gyvena nuostabiame name Kalifornijos valstijoje, apie kurį svajoja daugelis, tačiau netikėtai svajonės ima griūti, kai mylimasis jai prisipažįsta praleidęs naktį su kita, o ji, išspyrusi jį pro duris, tenori pabėgti nuo visų pasaulio vyrų. Atsitiktinai internete ji susipažįsta su Airis Simpkins, kuri išgyvena panašią nelaimę. Abi jos trokšta pakeisti savo gyvenimą, jas apėmęs baisus liūdesys, todėl merginos sugalvoja beprotišką išeitį – jos apsikeičia namais. Kur nuves šis sprendimas ir kokie padariniai jį lydės išvysite sekmadienį, 22.30 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

Savaitę baigs vėlyva sekmadienio drama „Bangų nešami“, pasakojanti apie tėvų skyrybas ir santykių griūtį jaunos mergaitės akimis.

Kai šeima atvyksta atostogauti prie Rio de Žaneiro pakrantės, kur džiugina šiltas klimatas, smėlio paplūdimys ir švelni jūra, geresnių atostogų, atrodo, nesugalvosi. Bet keturiolikmetė duktė Filipa, smalsi ir dėmesinga mergaitė, jaučia, kad tarp tėvų tvyro įtampa, o kai į rankas jai atsitiktinai patenka tėvą kompromituojančios nuotraukos, ji supranta, kad nuojauta jos neapgavo. Jos tėvas – prancūzų rašytojas Matijas turi jauną meilužę. Prieštaringi jausmai, nežinomybė ir viso pasaulio griūtis – tokia yra jaunos mergaitės būsena. Filmą stebėkite per LRT TELEVIZIJĄ, 00.40 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.