Tavo LRT

2015.10.30 10:00

Klausiate – atsakome. Kodėl LRT RADIJO laidoje „112“ kalbama ne tik apie kriminalus?

Specialiosios tarnybos pranešimų apie kriminalus gauna tiek, kad nepakaktų ir 24 val. laidos, o LRT RADIJO laida „112“ skirta ne pasakojimams apie kriminalus, o pamokančioms istorijoms ir žmonių saugumui. Taip sako „112“ vedėjas Darius Švenčionis.

„Spalio 15 d. klausiausi LRT RADIJO laidos „112“ ir manau, kad jos vedėjas Darius Švenčionis ją pavertė ne kriminaline, o medicinos laida – aiškina, kaip reikėtų sėdėti prie kompiuterio, ir nekalba apie tai, ką turėtų“, – komentuoja šios LRT RADIJO laidos klausytojas Jonas iš Kauno.

Jo nuomone, laida turėtų būti apie eismo saugumą, chuliganišką jaunimo vairavimą Kaune, apie maisto prekių parduotuvės automobilių stovėjimo aikštelę, esančią prie klinikų ir virtusią pacientų automobilių stovėjimo aikštele ir pan.

LRT RADIJO laidos vedėjas D. Švenčionis teigia, kad ši laida – ne vien apie nusikaltimus.

„Laidoje „112“ kalbame apie žmonių saugumą plačiausia prasme: ne tik nelaimes keliuose, smurtą šeimose ar gaisrų nuostolius, bet ir netinkamą elgesį, dėl kurio tokios nelaimės įvyksta. Žmonėms, ko gero, įdomiausia jų artimiausia aplinka ir su ja susiję įvykiai. Deja, specialiosios tarnybos tokių pranešimų gauna tiek, kad visiems aptarti nepakaktų ir 24 val. per parą“, – tikina D. Švenčionis.

Laidos vedėjas teigia suprantantis kauniečius ir jų rūpesčius, bet visos šalies gyventojams vieno kiemo naujienos dažniausiai nėra aktualios.

„Kiekvieną kartą rengdamas laidą svarstau, kam ir kiek žinia bus aktuali. Kaip atskirti, kur yra pamokanti istorija, o kur – nesveikas mėgavimasis svetima bėda ar tiesiog žmonių bauginimas. Į šį sudėtingą klausimą vienareikšmio atsakymo tikriausiai nėra“, – sako D. Švenčionis.