Tavo LRT

2020.05.06 16:55

Kitokio gyvenimo būdo laida „Spalvos“ grįžta į LRT mediateką

LRT.lt2020.05.06 16:55

LRT mediatekoje pasirodė pirmoji antrojo laidos „Spalvos“ sezono serija. Didelio populiarumo susilaukęs pirmasis laidos sezonas ir šiemet nestokos drąsių temų, spalvingų asmenybių, norinčių pakeisti pasaulį ir neįprastų jų gyvenimo istorijų. Perdegimas darbe, priklausomybė meilei, interseksualumas, LGBTQ, narcisizmas, amžiaus nevaržomas pomėgis vakarėliams ir dar daugiau temų – kiekvieną pirmadienį portale LRT.lt.

„Mūsų laida skiriasi nuo kitų laidų tuo, kad dauguma mūsų komandos narių yra emigrantai. Turbūt ieškome istorijų, kurios padėtų suvokti savo pačių identitetą ir pristatytų Lietuvai kažką naujo, nematyto. Nors ir gyvename kažkur „ten“, bet kas vyksta Lietuvoje mums yra labai svarbu. Kurdami šias laidas jaučiamės lyg grįžtume namo ir parsivežtume lauktuvių“, – sako laidos „Spalvos“ kūrėja Elena Reimerytė.

Šiame „Spalvų“ sezone bus daugiau analizuojamos psichologinės bei kitos gyvenimiškos temos. Pirmojoje serijoje pasakojamos trijų vyresnio amžiaus vilniečių istorijos apie pomėgį dalyvauti vakarėliuose. Priešingai nei dauguma jų bendraamžių, laidos herojai vis dar kiekvieną savaitgalį vyksta atsipalaiduoti į naktinius klubus, laiką leidžia su jiems į vaikus tinkančiais žmonėmis, ieško naujų pažinčių, o be garsios muzikos sunkiai įsivaizduoja savo laisvalaikį.

Spalvos. Neišaugę iš vakarėlių: amžiaus nevaržomi vilniečiai klubuose linksminasi su perpus jaunesniais bendraminčiais

Antrajame „Spalvų“ sezone žiūrovų laukia ir pasakojimas apie Los Andžele gyvenančią lietuvę manekenę Patriciją. Dvidešimt septynerių metų mergina modelio karjerą laiko tik laikinu pajamų šaltiniu, kurio dėka gali susimokėti už kraštovaizdžio architektūros studijas ir gyvenimą Amerikoje. Kitoje „Spalvų“ serijoje Norvegijoje dirbanti miego ir meditacijos mokslininkė su laidos kūrėjais kalbėsis apie vis dažniau viešumoje apkalbamą problemą – perdegimą darbe. Taip pat laidose „Oxford‘o“ ir „Yale‘o“ universitetų doktorantai diskutuos apie nevaldomą žmonių priklausomybę meilei, o Danijos mokslininkas su E. Reimeryte kalbėsis apie narcisizmą – kaip jis koreliuoja su kitais tamsiaisiais asmenybės bruožais, tokiais, kaip makiavelizmas, sadizmas ir psichopatija.

E. Reimerytė pripažįsta, kad laidoje kalbėdami apie tam tikras temas ir vaizduodami išskirtinius personažus neskatina žiūrovų elgtis ar atrodyti taip pat. „Spalvų“ kūrėjai siekia parodyti žmonių mąstymo bei elgsenos įvairovę, ugdyti supratingumą kitokiam, nei pats save supranta žmogus.

„Spalvos“ – kiekvieną pirmadienį LRT mediatekoje.

Naujienas apie „Spalvas“ galima sekti socialiniuose tinkluose @spalvostv.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt