Tavo LRT

2020.05.06 15:36

Ketvirtadienį – tradiciniai, tik šįsyk virtualūs, Klasikos skaitymai per LRT KLASIKĄ ir portale LRT.lt

LRT.lt 2020.05.06 15:36

Gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną 12.10 val. įsijunkite LRT KLASIKĄ ar portalą LRT.lt – bus transliuojami tradiciniai, nors šiemet ir virtualūs, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Klasikos skaitymai. Šių metų tema – šimtmečio poetai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Bus skaitomi antrajame–trečiame dešimtmečiais gimusių poetų Henriko Nagio, Juozo Kėkšto, Kazio Bradūno, Alfonso Nykos-Niliūno, Broniaus Krivicko, Eugenijaus Matuzevičiaus, Pauliaus Širvio, Eduardo Mieželaičio, Vytauto Mačernio, Liūnės Sutemos, Pranės Jokimaitienės-Aukštikalnytės, Birutės Pūkelevičiūtės, kitų poetų eilėraščiai.

Tai labai skirtingų likimų poetų poezija – ir likusių okupuotoje Lietuvoje, ir išblaškytų po visą pasaulį. Visi jie buvo, yra ir bus mūsų bendros poezijos, Lietuvos poezijos, dalis, kad ir kokiomis sąlygomis buvo sukurti.

Pasirinktus eilėraščius skaitys žinomi poetai, aktoriai, mokslo ir kultūros žmonės, mokytojai, mokiniai, studentai, gyvenantys ir Lietuvoje, ir pasaulyje.

„Klasikos skaitymai“ – tradicinis Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto renginys, skirtas plačiajai visuomenei. Institutas nuo 2008 m. Vileišių rūmuose organizuoja šiuos skaitymus, tradiciškai vykstančius gegužės 7 d. – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.