Tavo LRT

2015.10.20 12:47

Radijo teatre – Maidano įvykių įkvėpta premjera

LRT.lt2015.10.20 12:47

Radijo teatre – premjera – LRT RADIJO ir asociacijos LATGA organizuoto radijo dramaturgijos konkurso „Kviečia radijo teatras“ laureato Aido Jurašiaus pjesė „Sugrįžimas į savaną“. Joje vaidina aktoriai Valentinas Masalskis ir Viktorija Kuodytė. Spektaklį režisavo  Sonata Barčytė-Jadevičienė ir Vida Mikšytė.

Pjesės autorius A. Jurašius pasakoja:  „Kaip ir daugelis, įdėmiai sekiau Maidano naujienas. Tuo metu nutiko daug baisių ir svarbių įvykių, tačiau mane labiausiai sukrėtė vaizdo įrašas, kuriame viena moteris (kaip vėliau paaiškėjo, gydytoja) spardo ant laiptų suguldytus Maidano aktyvistus.“

Pasak A. Jurašiaus, pasistengus ir pasitelkus iškreiptą logiką, galima suprasti visų Maidane veikusių jėgų motyvus: „Netgi į protestuotojus šaudžiusius snaiperius – jiems buvo duotas įsakymas. Bet kokiai logikai pakluso ta gydytoja? Kieno įsakymą vykdė? Kas tai buvo? Spaudos pranešimuose ta moteris buvo apibūdinama žodžiu „sužvėrėjusi“, tačiau neteko girdėti, kad žvėrys darytų ką nors tokio...“

Šis kūrinys, pasak autoriaus, yra apie žiaurumą ir tą trapią pertvarą, kurį mus nuo jo skiria. A. Jurašius sakė kurdamas bandęs įsivaizduoti, kaip elgtųsi vieno ar kito herojaus vietoje. „Tikiuosi, kad atsakymo į šį klausimą niekada neteks ieškoti realybėje“, – vylėsi kūrėjas.

Spektaklio premjera per LRT RADIJĄ  – spalio 25 d. 14 val. Premjera kartojama LRT  KLASIKOS programoje spalio 31 d. 12 val. 10 min.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.