Naujienų srautas

Tavo LRT2015.10.20 10:51

A. Butkevičius išvardijo, kas 2016 m. gaus didesnes pajamas

Svarbiausia, ką žmonės pajus ateinančiais metais, yra didesnės pajamos: mažiausias pajamas gaunantiems asmenims didinamas maksimalus neapmokestinamųjų pajamų dydis (MNPD), dvigubai didės neapmokestinamųjų pajamų dydis (NPD) už kiekvieną vaiką šeimoje, bus didinami atlyginimai kai kurių sektorių darbuotojams, komentuodamas antradienį Seimui svarstyti teikiamą valstybės, „Sodros“ ir privalomojo sveikatos draudimo biudžetų projektus LRT RADIJUI sako premjeras Algirdas Butkevičius.

„Kalbant apie 2016 m. biudžeto projektą, pirmiausia reikia akcentuoti, kad yra įkomponuoti fiskalinės politikos instrumentai, kurie skatina ūkio augimą. Veikiama ne tik per įvairios veiklos finansavimą, t. y. investicijas, kurios šiuo metu jau gerai naudojamos transporto ir energetikos infrastruktūros plėtros srityje. Taip pat numatytos priemonės, kurios didins ir pramonės gyvybingumą, sieksime stiprinti vidaus rinką, kas mums labai aktualu sulėtėjus eksporto augimui. Be to, auginsime vidaus paklausą“, – teigia ministras pirmininkas.

Anot A. Butkevičiaus, mažiausias pajamas gaunantiems asmenims nuo ateinančių metų sausio 1 dienos 34 eurais didinamas MNPD: šiuo metu MNPD yra 166 eurai, kitais metais bus 200 eurų. NPD už kiekvieną vaiką šeimoje išaugs dvigubai – nuo 60 eurų iki 120 eurų.

„Kitos priemonės – ūkio realijas atitinkanti didesnė minimali mėnesinė alga ir atlyginimų didinimas tam tikrų sektorių darbuotojams. Visos trys priemonės turi sinerginę įtaką ir didina žmonių perkamąją galią, kuri savo ruožtu skatina vietos verslo plėtrą“, – teigia A. Butkevičius.

Jo žodžiais, nuo 2016 m. biudžeto projekte taip pat numatytos nemažos sumos darbo užmokesčiui didinti, o mėnesinė alga augs iki 350 eurų: „Kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai didės vidutiniškai 71 euru – tam suplanuota papildomai beveik 34 mln. eurų. Karių darbo apmokėjimui papildomai numatyta 12 mln. eurų, Vidaus tarnybos statuto ir naujos redakcijos valstybės tarnybos įstatymo nuostatoms įgyvendinti – 11 mln. eurų. Numatyta didinti atlyginimus ir socialinėje sferoje dirbantiems žmonėms.“

Dėl galimybių didinti švietimo sistemos darbuotojų atlyginimus, A. Butkevičiaus teigimu, dar bus tariamasi šios savaitės pabaigoje su švietimo darbuotojų profsąjungomis, švietimo ir mokslo ministre bei finansų ministru.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą