Tavo LRT

2020.05.04 16:49

Savaitės LRT filmų gide – abejingų nepaliksiančios kino juostos

LRT.lt2020.05.04 16:49

Ilgesnius gegužės vakarus pasitikite drauge su LRT bei stebėkite žiūrovų jau pamėgtus, daugybę apdovanojimų susižėrusius, rubrikų „Elito kinas“ ir „Europos kinas“, filmus bei specialiai jums LRT TELEVIZIJOS parinktas kino juostas. Šią savaitę jų paruošėme ypač daug ir įvairių, todėl prie televizijos ekranų kviečiami skirtingų žanrų mėgėjai.

Ketvirtadienis, gegužės 7d.

Šios savaitės „Elito kino“ rubrikoje – sudėtinga šeimos drama filme „Tai tik pasaulio pabaiga“, kuris sukurtas pagal prancūzų dramaturgo Jeano Luco Lagarce’o pjesę.

Nepagydoma liga sergantis rašytojas Luji dvylika metų nedrįso grįžti namo ir nuo šeimos slėpė savo ligą. Dabar, kai jis nusprendžia prisipažinti, ne visi šeimos nariai yra pasirengę atleisti jam tokį ilgą atsiribojimą, tad jo atvykimas išprovokuoja namuose chaosą. Bandymai nerodyti pagiežos ir užgniaužti negatyvius prisiminimus – įvairiapusiški, bet juk susitaikymui reikia tik gebėjimo išklausyti ir šiek tiek meilės. Ar pavyks jiems užglaistyti praeities nuoskaudas ir vėl būti vieninga šeima, sužinosite įsijungę LRT PLIUS ketvirtadienį, 21.33 val.

Penktadienis, gegužės 8 d.

21.30 val. LRT PLIUS ekranuose – „Europos kino“ rubrika ir įtraukianti juosta „Gyveno kartą Uvė“, pelniusi Europos kino akademijos apdovanojimą už geriausią europietišką komediją.

59-erių metų rajono pikčiurnos Uvės nemėgsta niekas, įskaitant ir jį patį. Draugų jis neturi, aplinkinius verčia laikytis savo paties taisyklių ir planuoja savižudybę. Kai nėščia Parvanė ir jos šeima atsikrausto į priešais Uvę esantį namą ir netyčia įvažiuoja į jo pašto dėžutę, įsižiebia netikėta draugystė, kuri pakeičia senojo ir, atrodo, niekam nereikalingo Uvės gyvenimą.

Pagrindinį vaidmenį šiame filme atlikęs Rolfas Lassgardas pelnė ne vieną apdovanojimą kaip geriausias aktorius. Komišką švedų dramą stebėkite jau šį penktadienį.

Penktadienį komišką kino juostą pakeis JAV kriminalinis trileris „Sikarijus: narkotikų karas“, kuriame išvysime didžiulį reidą prieš narkotikų platintojus ir tai lydinčias pasekmės.

Sužinoję, kad Meksikos kartelis įsikūręs pačioje Arizonos valstijos širdyje, valdžios atstovai nusprendžia smogti priešui jo teritorijoje. Parengiamas kruopštus planas pašalinti narkotikų kartelio vadeivas. Surenkama patyrusių agentų grupė, į kurią patenka ir jaunoji agentė Keit Meiser. Jaunatviško naivumo nestokojanti mergina susiduria su žiauriausia narkotikų karo realybės versija ir supranta, kad šiame kare nėra jokių taisyklių. Nuolatinis pavojus, įtarumas, klastos, išdavystės, cinizmas ir nenusakomas žiaurumas privers ją kitomis akimis pamatyti ne tik aplinkinį pasaulį, bet ir save.

Filmas pelnė net 153 nominacijas ir 15 apdovanojimų. Ši įtemptą trilerį suaugusiems žiūrėkite penktadienį, 23.00 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

Penktadienis bus ilgas ir įtraukiantis naktinių filmų mėgėjams, nes LRT TELEVIZIJA dovanoja dar vieną dramą, susižėrusią apdovanojimus už geriausią režisūrą ir rodytą Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“.

Režisieriaus Cristiano Mungiu kino juosta „Baigiamieji egzaminai“ pasakoja apie vidutinio amžiaus gydytoją Romeo, vienišą tėvą, gyvenantį patogų gyvenimą mažame miestelyje. Jo dukrai užaugus ir gavus stipendiją mokslams užsienyje, rodosi, kad viskas einasi taip, kaip planavo tėvas. Aukštyn kojomis viską apverčia įvykis, galintis sugriauti jos kruopščiai suplanuotą ateitį. Kaip šioje situacijoje elgsis tėvas ir ar pavyks jam išspręsti problemą, neprieštaraujant pačiam sau, stebėkite penktadienio naktį, 01.00 val.

Šeštadienis, gegužės 9 d.

Šeštadienį, 22.50 val., romantikos gerbėjams LRT TELEVIZIJA paruošė kino juostą apie tai, kaip žmogus savo prisiminimuose gali iš naujo atrasti meilę. Režisieriaus Adamo Brookso romantinė komedija „Be abejo, turbūt“ žiūrovams dovanos emocijų kupiną vakarą.

Filme pasakojama niujorkiečio Vilo meilės istorija. Per patį skyrybų įkarštį jo dešimtmetė duktė Maja netikėtai pradeda klausinėti, kaip jis susipažino su mama. Vilas ima pasakoti, kaip 1992-aisiais jo gyvenime atsirado trys moterys, trys skirtingos meilės istorijos. Vilas pakeičia moterų vardus, kad Maja pati pabandytų atspėti, kuri iš jų yra jos mama. Skęsdamas prisiminimuose Vilas suvokia: niekuomet ne vėlu grįžti atgal ir rasti laimę. Ar Majos dėliojama dėlionė įgaus prasmę, o gal padės suvokti, kad meilė realybėje skiriasi nuo tos meilės, kurią įsivaizduoja ji?

Sekmadienis, gegužės 10 d.

Sekmadienio vakarą pasitikite su amerikiečių komedija, pasirodžiusia prieš daugiau nei dešimtmetį, tačiau vis dar nepraradusia savo žavesio – „Rožinė pantera 2“.

Tai – antroji linksmos komedijos apie nevykėlį detektyvą, sugebantį ištirti sudėtingiausias bylas, dalis. Po praeitos misijos inspektorius Kluzo pateko į geriausių detektyvų sąrašą. Šį kartą, jis drauge su dar keturiais tokiais pat naiviais detektyvais ir į netikėčiausias pavojingas situacijas patenkančiu išmintinguoju žandaru Žilberu Pontonu gaudys asmenį, pasisavinusį istorines vertybes… Juoktis prie televizijos ekranų drauge kviesime jau šį sekmadienį, 22.30 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

Savaitgalį baikite su ypač prasmingu Howardo Zieffo trileriu „Svajonių komanda“, pasakojančiu apie psichiatrijos ligoninės pacientų draugystę ir vienybę, kuri padeda jiems išgyventi didžiulio miesto džiunglėse. Daktaras Vaicmanas savo pacientus sugalvoja nusivežti įkvėpti gryno oro ir pajusti laisvės skonį, tačiau kai jį kelionės metu užpuola ir smarkiai sumuša, jis privalo palikti savo keturis globotinius kelionę tęsti vienus. Tada ir kyla klausimas: gal daugelis aplinkinių labiau pamišę nei tos klinikos pacientai?

Įsijungti LRT TELEVIZIJĄ kviečiame sekmadienį, 24.00 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt