Tavo LRT

2015.10.19 11:11

Z. Kelmickaitė apie gimtadienio staigmeną: jaučiausi išmušta iš balno

LRT.lt 2015.10.19 11:11

LRT TELEVIZIJOS ir RADIJO laidų vedėja, etnomuzikologė Zita Kelmickaitė pirmadienį švenčia savo gimtadienį. 64-tąją gimimo dieną moteris pasitinka darbingai – vyksta filmuoti televizijos laidos.   

„Filmuosime įdomius žmones, tad nuotaika džiugi. Taip jau sutapo, kad filmuoti vykstame į mano tėvų kraštą – Raseinių rajoną, o į gimtinę sugrįžti visada gera. Vakare grįžusi namo iškart krisiu į lovą, nes ryt laukia laidos montažo darbai“, – sako Z. Kelmickaitė.

Tačiau muzikologė prisimena, kad anksčiau gimtadienius švęsdavo kiek kitaip – dažnai į namus jos pasveikinti atvykdavo Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“, kuriam Z. Kelmickaitė vadovavo lygiai trisdešimt metų. 

„Įsivaizduokite, apie 50–60 žmonių susirinkdavo į dviejų kambarių butuką. „Plytos skėsdavosi“, bet vietos užtekdavo visiems“, – pasakoja laidų vedėja.

Anot Z. Kelmickaitės, smagiausi gimtadieniai – švęsti su studentais. Būtent jie kartu su LRT TELEVIZIJOS laidų vedėja Edita Mildažyte ir yra surengę didžiausią staigmeną. 

„Tą spalio 19-ąją vedžiau laidą tiesioginiame radijo eteryje. Staiga išgirdau didžiulį triukšmą už studijos durų. Pro jas netrukus įsiveržusi E. Mildažytė su VU folkloro ansambliu perėmė tiesioginės laidos vedimą. Mane labai sunku nustebinti, bet šį kartą tiesiog jaučiausi išmušta iš balno“, – įsimintiniausią gimtadienį prisimena Z. Kelmickaitė.