Tavo LRT

2020.04.30 09:39

LRT KLASIKOS eteryje skambės Berlyno filharmonijos orkestro koncertas pasauliui

LRT.lt 2020.04.30 09:39

Gegužės 1 d. LRT KLASIKA savo klausytojams suteiks unikalią progą išgirsti Berlyno filharmonijos orkestro koncertą, kuris bus atliekamas tuščioje Berlyno filharmonijos salėje. Koncertą LRT KLASIKA transliuos tiesioginiai nuo 12 valandos.

Berlyno filharmonijos orkestras, minėdamas įkūrimo metines (įkurtas 1882 m. gegužės 1 d.), jau daug metų laikosi tradicijos surengti šventinį koncertą, vadinamąjį Europos koncertą, vienoje iš svarbių kultūrinių, istorinių Europos vietų. Šiemet koncertas buvo planuotas Tel Avive (Izraelyje), tačiau dėl pandemijos jis buvo atšauktas.

Po kelių savaičių pertraukos orkestro atlikėjai vėl susiburs scenoje ir visam pasauliui padovanos koncertą. „Esame labai dėkingi visiems, kurie prisidėjo prie to, kad Europos koncertas galėtų įvykti šiuo sunkiu metu. Šie koncertai visuomet kalbėdavo apie vieningą Europą – ši žinia dabar atrodo svarbesnė nei bet kada. Norime pradžiuginti savo publiką visame pasaulyje ir nusiųsti jiems solidarumo žinutę“, – sako Berlyno filharmonijos orkestro vyriausiasis dirigentas Kirilas Petrenko.

„Džiaugiamės galėdami LRT KLASIKOS klausytojams dovanoti tokį puikų koncertą, kurio programa, sudėliota iš Arvo Pärto, György Ligeti, Samuelio Barberio ir Gustavo Mahlerio kūrinių, meistriškai apjungia muzikos grožį ir skambesio gaivumą“, – sako LRT KLASIKA vyresnioji muzikos redaktorė Rasa Murauskaitė.

„Šis koncertas yra globali žinutė, kad artėja diena, kai muzika, muzikantai ir žiūrovai grįš į koncertų sales. Berlyno filharmonijos orkestras yra vienas geriausiai vertinamų orkestrų pasaulyje, o Kirilas Petrenko yra tikra dirigavimo meno žvaigždė. Jų atliekama muzika nepaprastai įkvepia ir primena, kad kiek internete transliuojamo turinio beturėtume, jis gali tik papildyti gyvai atliekamame koncerte patiriamas emocijas“, – sako LRT KLASIKA vadovas Julijus Grickevičius.

Koncerto metu skambės estų kompozitoriaus Arvo Pärto „Fratres“, Samuelio Barberio „Adagio“ styginiams, Györgo Ligeti „Ramifications“ ir Gustavo Mahlerio Ketvirtosios simfonijos kamerinė versija (solistė Christiane Karg).

Atsižvelgiant į socialinės distancijos ir kitas saugumo rekomendacijas, koncerto programa bus adaptuota kameriniam atlikimui. Koncertą tiesiogiai transliuos 80 televizijos ir radijo programų visame pasaulyje, sveikinimo kalbą sakys Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris.