Tavo LRT

2015.10.16 16:13

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – balsavimas internetu

LRT.lt 2015.10.16 16:13

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai LRT mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė pokalbis apie balsavimų internetu sistemą laidoje „Dėmesio centre“. Vyriausybė pritarė įstatymo pataisoms, pagal kurias, jei pritars Seimas, bus imtasi kurti balsavimo internetu sistemą, ši pradėtų veikti tik 2019 m. per savivaldos rinkimus. Kodėl tiek delsiama? Kodėl politikai prisibijo balsavimų internetu sistemos? Apie tai – laidoje „Dėmesio centre“ su Liberalų sąjūdžio pirmininku Eligijumi Masiuliu, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu, Darbo partijos pirmininku Valentinu Mazuroniu, sociologu, „Vilmorus“ vadovu Vladu Gaidžiu ir IT saugumo ekspertu, programuotoju Kęstučiu Matuliausku.

Praėjusią savaitę, eidamas 69-uosius metus, kovą su sunkia liga pralaimėjo dainininkas, poetas Stasys Povilaitis. Lietuva prarado vieną populiariausių estrados dainininkų, o mediatekos lankytojai aktyviai domėjosi paskutinio jo koncerto įrašu. 

Kaip visada, populiarumo nepraranda LRT TELEVIZIJOS laida „Emigrantai“. Pirmasis pasakojimas apie į Londoną emigravusią marijampolietę Virginiją, kurią darbdaviai mėgino „supažindinti“ ir su indaplove, ir su skalbimo mašina, nes įsivaizdavo, kad Lietuvoje tokių dalykų gal net nėra. „Sakau – mes visa tai turime, aš viską moku, tikrai. Nes buvo toks požiūris, kad mes, lietuviai ir apskritai emigrantai, nieko nemokame“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Emigrantai“ pašnekovė.

Antrasis pasakojimas iš Norvegijos. Tai – šalis, kur užsidirbti automobiliui galima per mėnesį, o per metus ir butui – panašių gandų prisiklausę lietuviai ten plūsta kaip į Pažadėtąją žemę. Dažniausiai pasitaikantis planas: užsidirbti pinigų, grįžti į Lietuvą ir ramiai turtingai gyventi. Deja, taip retai atsitinka. Pinigų vis negana, todėl tautiečiai Norvegijoje užsilieka ilgam. Tačiau laidos „Emigrantai“ herojės Simonos istorija kitokia. Jos tikslas buvo Norvegijoje rasti kvalifikuotą darbą.

LRT žiūrovai aktyviai domėjosi ir gyvenimo būdo laida „Stilius“. Pirmasis pasakojimas – apie garsų prancūzų meno kritiką Nicolas Bourriaud. Tiesa, laidos interviu buvo ties žlugimo riba. „Esu patekęs į kvailiausią situaciją, tapau politinių intrigų objektu. Tas pat Respublikos Prezidentas mane apdovanojo, būsiu jo paties ir atleistas. Tai yra gėdingos monarchinės Prancūzijos respublikos liekanos. Nesitikėjau taip išgarsėti pasaulyje“, – apmaudo neslėpė žinomiausias šiuolaikinio meno kuratorius, dėl kurio laužo parodų ietis didžiosios pasaulio bienalės, galerijos ir muziejai.

Antrasis reportažas apie garsią dainininkų porą Violetą ir Vilių Tarasovus. Jie neseniai sulaukė pasiūlymų pradėti aktorių karjerą, tačiau atsisakė, nes gyvenime vadovaujasi principu, kad kiekvienas turėtų dirbti savo darbą. „Nepykite, lietuviškų serialų kūrėjai, mes juose nevaidinsime“, – sako V. Tarasovienė.

LRT mediatekos lankytojus patraukė ir neįprasta žaidimo „Auksinis protas“ laida. Šį kartą joje į klausimus atsakinėja mokytojai iš beveik visų Lietuvos regionų. Audringais plojimais ir šūksniais moksleiviai lydėjo kiekvieną teisingą atsakymą, o neretai jiems kildavo pagunda netgi sufleruoti.  Tačiau žaidimo vedėjai griežti – grasina išvaryti, o klausimai metė iššūkį net fizikams, chemikams ar kalbininkams.

1.       „Dėmesio centre“

2.       S. Povilaitis. 50 metų scenoje

3.       „Emigrantai“

4.       „Stilius“

5.       „Auksinis protas“