Tavo LRT

2015.10.16 20:05

Lietuvoje dar nematytas muzikinis projektas – penktadienį LRT eteryje

Penktadienį į LRT TELEVIZIJOS eterį žengia naujas neprofesionalių pučiamųjų orkestrų konkursas „Vario audra“. Jau pusantro mėnesio repetuojantys projekto dalyviai sako, kad įspūdžių netrūksta.

12 pučiamųjų instrumentų orkestrų iš įvairių Lietuvos miestų varžysis dėl geriausiojo vardo. Aktyviai besiruošiantys konkurso dalyviai mokosi ne tik naujų kūrinių, bet ir šokio žingsnelių.

„Vyksta intensyvus pasiruošimas, daug repetuojame. Šiuo metu choreografija atrodo pats sudėtingiausias dalykas“, – pasakoja projekto dalyvis Kęstutis.

Tuo metu konkurse dalyvaujantis Liutauras džiaugiasi pabuvojęs grimo kambaryje: „Vos užėjęs į grimo kambarį, iškart supratau, kad čia vyksta tikrai smagus darbas. Grimuotojos nuostabios, pats esu grimuojamas turbūt pirmą kartą. Man patiko.“

„Mūsų šauni komanda visada pasiruošusi naujiems iššūkiams. Laikysimės olimpinio principo – svarbu ne laimėti, o dalyvauti. Nors nugalėti, žinoma, stengsimės“, – tikina orkestro „Valery Brass“ vadovas Aleksandras Šamaninas.

Į pergalę 12 pučiamųjų orkestrų iš visos Lietuvos ves jų kapitonai – garsūs Lietuvos dainininkai. Viena iš jų – Girmantė Vaitkutė – džiaugiasi nauju projektu ir tikisi, kad žiūrovai jį taip pat pamėgs. „Paauglystėje pati esu grojusi orkestre. Labai džiaugiuosi, kad televizijoje atsiranda tokio formato projektai. Tikiuosi, kad žiūrovams bus įdomu“, – viliasi dainininkė.

Nauja patirtimi dalijasi ir grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ narys Juozas Baužys. „Kai nuvažiavome į Pajiešmenius ir pamatėme, kad orkestras repetuoja pagal mūsų dainos partitūrą, stipriau sutukseno mano širdis. Pats kolektyvas nustebino savo entuziazmu. Jie kartu dar tik trejus metus, bet groja kaip geras orkestras“, – džiaugiasi atlikėjas.

Pučiamųjų orkestrus vertins ne tik LRT TELEVIZIJOS žiūrovai, bet ir komisija, kurią penktadienio vakarą sudarys muzikologė, LRT laidų autorė Zita Kelmickaitė, humoristas, laidų vedėjas Justinas Jankevičius bei valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ vadovas Ugnius Vaiginis. Kitose laidose komisijos nariai keisis.

„Vertinsim pagal skambesį, pagal tai, ar orkestrams pavyksta uždegti žiūrovus. Jeigu žmogaus tie trimitai ir dūdos nepakels nuo kėdžių, vadinasi, dalyviai šiaip sau dūdavo. Bet, jeigu pučiamųjų orkestrai, kurie Lietuvoje turėjo labai gilias tradicijas, atgims būtent šio projekto dėka, – tikslas bus pasiektas“, – sako Z. Kelmickaitė.

J. Jankevičius prisipažino pučiamaisiais besižavintis nuo vaikystės. „Visada žavėdavausi orkestrais, kurie žygiuodavo gatvėmis per paradus. Džiaugiuosi, kad turėsiu galimybę klausytis visų geriausių Lietuvos orkestrų. Gali būti, kad susidursiu su viena problema – nežinau, kaip susilaikysiu neskyręs aukščiausių balų visiems projekto dalyviams, nes man ši muzika labai patinka“, – kalbėjo humoristas.

Muzikinis projektas „Vario audra“ – jau penktadienį 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ!