Naujienų srautas

Tavo LRT2015.10.15 09:49

D. Grybauskaitė: sutartis dėl dujų jungties su Lenkija svarbi visam regionui

Briuselyje ketvirtadienį pasirašoma penkiašalė Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Europos Komisijos (EK) sutartis dėl dujų jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos finansavimo schemos. Prezidentė Dalia Grybauskaitė LRT RADIJUI teigia, kad dujų jungtis su Lenkija padės įgyvendinti bendrą Europos energetikos rinką.

„Išties galima sakyti, kad Europos energetinė sistema, bendra Europos energetinė rinka, kurios siekėme, kurią iniciavo mūsų regionas, bus įgyvendinta ir pradės veikti“, – tvirtina šalies vadovė.

Ji priduria, kad buvo daug pasipriešinimo ir nesupratimo iš daugelio šalių bei EK. Prezidentės manymu, pasirašoma sutartis – didžiausias paskutinio laikotarpio postūmis, užtikrinantis Lietuvos energetinį saugumą ir savarankiškumą. Tačiau, pasak D. Grybauskaitės, ši sutartis svarbi ne tik Lietuvai, bet ir visam regionui.

„Tai tikrai yra svarbu ne tik Lietuvai. Tai svarbu visam regionui, nes energetikos srityje Lietuva jau tampa integruota tiek Baltijos rinkoje, tiek Skandinavijos rinkoje, o dabar per Lenkiją būsime integruoti ir į kontinentinę Europą“, – teigia prezidentė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą