Tavo LRT

2020.04.20 15:58

LRT filmų gidas: kinas prasmingam jūsų laisvalaikiui

LRT.lt2020.04.20 15:58

Šią savaitę kino gerbėjai televizijos ekranuose išvys romantikos kupinas juostas, abejingų nepaliekančias dramas ir juoko persmelktas komedijas. Filmų repertuaras išties platus – tikrai rasite savo filmą.

Ketvirtadienis. Balandžio 23 d.

„Elito kino“ rubrikoje – italų kino režisieriaus Paolo Sorrentino drama „Jaunystė“. Tai – kino juosta apie dviejų draugų patiriamas neįkainojamas gyvenimo pamokas. Fredas – garsus kompozitorius ir dirigentas, kuris vedamas savo principų atsisakytų net karalienės Elžbietos II kvietimo į princo Filipo gimtadienį. Mikas – žymus kino režisierius, į Šveicariją atvykęs ieškoti įkvėpimo dar vienam genialiam scenarijui. Alpių papėdėje, ieškodami naujų potyrių ir svaiginančių gyvenimo akimirkų, draugai pradeda pažinti ne tik vienas kitą, bet ir save. Dviejų draugų istoriją žiūrėkite 21.30 val. per LRT PLIUS.

Penktadienis. Balandžio 24 d.

21.30 val. LRT PLIUS rubrikoje „Europos kinas“ išvysite romantinę dramą „Subtilumas“. Natali ir Fransua kavinėje užsimezgusi meilės istorija baigiasi tragiškai: vieną rytą, bėgant krosą, Fransua širdis sustoja. Ilgėdamasi mylimo vyro Natali nutaria gedėti jo mažiausiai trejus metus, tad jai lieka tik darbas Paryžiuje. Vieną gražią dieną, Natali nusprendžia pabučiuoti savo drovų kolegą Marką, tikėdamasi įsimylėti dar kartą. Tarp dviejų vienišų žmonių užsimezga romantiški jausmai, kuriuos nutraukti stengiasi Natali įsimylėjęs viršininkas Šarlis... Filmas „Cezario“ kino apdovanojimuose nominuotas geriausios debiutinės juostos kategorijoje.

Penktadienio vakarą kviečiame baigti fantastine drama „Ex machina“. Filmas pelnė net 72 kino apdovanojimus ir 156 nominacijas. Filmo herojus, programuotojas Keilebas, įtraukiamas į eksperimentą su pirmuoju pasaulyje dirbtiniu intelektu. Programuotojas privalo bendrauti su robotu vardu Eiva. Jos užduotis – įrodyti, kad robotas gali ne tik priimti informaciją, bet ir suprasti jos reikšmę. Eksperimente yra tik du bandymo dalyviai – robotė Eiva ir su ja bendraujantis programuotojas. Juostą, laimėjusią „Oskarą“ už specialiuosius efektus, stebėkite 22.50 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Šeštadienis. Balandžio 25 d.

LRT TELEVIZIJOS eteryje – nuotaikinga komedija „Draugo kailyje“. Mičas ir Deivas nuo vaikystės yra neišskiriami draugai. Deivas – uoliai dirbantis advokatas, pavyzdingas trijų vaikų tėvas. Mičas – išsiblaškęs plevėsa, pirmenybę teikiantis vienos nakties nuotykiams. Kartą susitikę bičiuliai prisimena senus gerus laikus ir paslapčia ima pavydėti vienas kitam. Mičo nuomone, Deivas turi viską – šeimą ir puikią karjerą. Tuo tarpu Deivui atrodo, kad Mičo gyvenimas pasakiškas – jokių įsipareigojimų, laisvė ir nerūpestingas gyvenimas. Netikėtai likimas ima ir išpildo jų norus – sukeičia jų kūnus. Paaiškėja, kad draugo gyvenimas nėra toks pavydėtinas, kaip atrodo... Ar pavyks draugams susigrąžinti savo gyvenimus, žiūrėkite šeštadienį, 22.50 val.

Sekmadienis. Balandžio 26 d.

Kino savaitę baigs muzikinė drama „10 tūkstančių šventųjų“. Filmo siužetas nukels į XX amžiaus devinto dešimtmečio pradžią. Paauglys Džudas gyvena kartu su savo motina Vermonte. Naujųjų metų vakarą Džudas linksminasi vakarėlyje su geriausiu draugu Tedžiu ir tėvo draugės dukra Elaiza. Netikėtai linksmybės baigiasi tragiškai – Tedas miršta perdozavęs narkotikų. Sunkiai išgyvendamas draugo netektį, Džudas vyksta į Niujorką, kad atnaujintų seniai prarastus ryšius su tėvu. Čia jis susipažįsta su netikru Tedžio broliu ir susidraugauja su jo bičiuliais muzikantais. Kino juostą žiūrėkite per LRT TELEVIZIJĄ jau po vidurnakčio, 00.15 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.