Tavo LRT

2015.10.24 23:14

„Dainų daina“: maksimalius balus komisija skyrė beveik visiems kūriniams

Nors šeštadienio vakarą „Dainų dainos“ komisijos nariai vieni kitiems turėjo ir aštresnių pastabų, maksimalų balų skaičių surinko net šešios dainos ir aštuonių. Į tolimesnį etapą pateko trys iš jų: Vytauto Šiškausko kūrinys „Lietuva (mūsų kaimas)“, Deivido Zvonkaus „Nemoku meluot“ ir Lauros Remeikienės „Mano meilė Liu“.

Bendri balai:

„Lietuva (mūsų kaimas)“ – 20 balų

„Nemoku meluot“ – 18 balų

„Mano meilė Liu“ – 18 balų

„Dainuokim po du“ – 17 balų

„Pelenė“ – 16 balų

 „Tau“ – 15 balų

 „Gimtadienis“ – 13 balų

„Kas gali būt geriau“ – 12 balų

Komisijos balai:

„Dainuokim po du“ – 30 balų

„Mano meilė Liu“ – 30 balų

„Tau“ – 30 balų

 „Lietuva (mūsų kaimas)“ – 30 balų

 „Pelenė“ – 30 balų

 „Gimtadienis“ – 30 balų

„Nemoku meluot“ – 28 balai

 „Kas gali būt geriau“ – 27 balai

Žiūrovų balsai:

„Lietuva (mūsų kaimas)“ – 5069 balsai

„Nemoku meluot“ – 4297 balsai

„Mano meilė Liu“ – 4272 balsai

„Dainuokim po du“ – 2336 balsai

„Pelenė“ – 2105 balsai

„Tau“ – 1616 balsų

„Kas gali būt geriau“ – 1211 balsų

 „Gimtadienis“ – 1105 balsai

Vyresniųjų kompozitorių komisijoje – V. Šiškauskas, Ovidijus Vyšniauskas, Laimontas Dinius ir Mikalojus Novikas.  Jaunesniesiams kompozitoriams atstovauja Gintarė Karaliūnaitė, L. Remeikienė, Stano ir D. Zvonkus. 

Pirmasis į sceną lipo O. Vyšniauskas. Jis pirmą kartą pristatė savo kūrinį „Su gimtadieniu“. „Hitas – iš karto sakau. Tikrai taip“, – nutarė G. Karaliūnaitė. „Puiku šlageris“, – pritarė D. Zvonkus. L. Remeikienė pastebėjo, kad kūrinių apie gimimo dieną – ne taip jau daug. 

Vilija Matačiūnaitė su naujai suburtu orkestru „Vario kirtis“ atliko naują savo ir Stano kūrinį „Kas gali būt geriau“. „Kas gali būti geriau, nei pasakyti gerų ir gražių žodžių. Debiutas buvo puikus“, – tikino L. Dinius. „Nepajutau šitoje dainoje vystymo, nes melodijos nebuvo. Jei kas nori ją dainuoti, tegu dainuoja, bet tai nėra dainų daina“, – rėžė M. Novikas.

Vokalinis ansamblis „Jazz island“ atliko M. Noviko kūrinį „Dainuokim po du“. Eilinį kartą taip gera žiūrėti į šį jaunimą“, – komplimentų negailėjo Stano. „Lengvas, elegantiškas ir nuostabus kūrinys. Pats jį niūniuodavau, kad pasikelčiau sau nuotaiką, kai gaudavau mokykloje du“, – šmaikštavo D. Zvonkus. G. Karaliūnaitės teigimu, M. Novikas yra vienas mėgstamiausių jos vyresniosios kartos kompozitorių. Jos manymu, būtent Artūro Noviko vadovaujamo kolektyvo dėka seni kūriniai skamba itin naujoviškai.

L. Remeikienės dainą „Mano meilė Liu“ sudainavo pati kūrėja ir choras „Chameleonas“. „Sunkoka vertinti tik dainą. Pasirodymas – puikiai apmastytas ir atliktas“, – kalbėjo V. Šiškauskas. „Be galo gražu“  – vertino L. Dinius. O. Vyšniauskas už pasirodymą dėkojo atsistojęs. Jo teigimu, tai – tikras menas ir tik dievo apdovanotas žmogus gali tai sukurti.

Grupė „Rondo“ pasirodė su L. Diniaus kūriniu „Tau“. „Nėra prie ko prikibti. Reta tokių dainų lietuvoje, kuri nesvarbu, kuria kalba – vis tiek hitas“, – manė Stano. „Labai melodinga, labai romantiška“, – vertino L. Remeikienė. 

Katažina Zvonkuvienė pristatė D. Zvonkaus dainą „Nemoku meluot“. M. Novikas pagyrė ir kompozitorių, ir jo dainą. Jam pritarė ir O. Vyšniauskas.

V. Šiškausko daina patikėta atlikti grupei „Dar“. „Ši daina geidžiama ir tobula“, – tikino L. Remeikienė. D. Zvonkaus teigimu, tai – tikrų tikriausia dainų daina.

Grupė „Sare Roma“ į sceną kopė su G. Karaliūnaitės kūriniu „Pelenė“. „Labai gera daina, tik gaila, kad girdėjau ją, kai dar nebuvo parašyta“, – kalbėjo M. Novikas. Jo teigimu, dainoje daug neoriginalių intonacijų. „Šis atlikimas – tai, ko trūko šiai dainai“, – įsitikinęs L. Dinius. O. Vyšniauskas negailėjo komplimentų kūrinio autorei.

„Dainų daina“ – kiekvieną šeštadienį 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.