Tavo LRT

2015.10.13 15:40

Lankininkų varžybose – B. Vanago ir G. Liaudansko-Svaro sėkmė

LRT.lt 2015.10.13 15:40

„Aš esu labai geras šaulys. Kaip kažkada sakė legendinis NBA krepšininkas Shawnas Kempas – aš nesitaikau: pašoku, paleidžiu ir nusisuku“, – juokiasi Gabrielius Liaudanskas-Svaras, prisimindamas lankininkų varžybas ant Sudargo piliakalnių.

Įspūdingoje vietoje netoli Kaliningrado srities sienos įsikūrusio miestelio gyventojai LRT „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviams surengė išskirtinę bajorišką puotą. Ant laužo čirškėjo kepama kiaulė, o žymūs keliautojai į rankas ėmė senovinius ginklus ir demonstravo savo sugebėjimus.

Į improvizuotas lankininkų varžybas sugužėjo visas miestelis. Pirmasis akies taiklumą išbandė lenktynininkas Benediktas Vanagas. Paleista strėlė smigo į taikinį. „Mano pataikymas buvo pradedančiojo sėkmė“, – kukliai savo pasiekimą įvertino lenktynininkas.

Visus iš nuostabos aiktelėti privertė ir Svaras. Artimai su karyba susijęs muzikantas įrodė, kad puikiai valdo ne tik modernius ginklus. „Paslaptis labai paprasta. Kai tau rodo – reikia žiūrėti, kai pasakoja – reikia klausyti“, – juokais palyginęs save su NBA legenda vėliau rimtai dėstė atlikėjas.

Taiklumo varžybos – tik vienas iš iššūkių, kuriuos ant Sudargo piliakalnio „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviams parengė vietos bendruomenė.

Keliautojų nuotykius kviečiame stebėti antradienio vakarą 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.