Tavo LRT

2015.10.13 12:04

B. Tiškevič: „Paraštėse“ ir toliau plėšime pleistrus nuo visuomenės žaizdų

LRT.lt2015.10.13 12:04

Praėjusį sezoną debiutavusi LRT RADIJO laida „Paraštės“ vos per kelis mėnesius sugebėjo suformuoti savo klausytojų ratą ir tapti viena populiariausių nacionalinio radijo laidų. Per trumpą laiką „Paraštės“ prakalbino daugelį netikėtų svečių – nuo užsienio reikalų ministro iki komiko, nuo psichologo iki taksisto.

„Kalbiname tuos žmones, kurie yra įdomūs, išskirtiniai ne tik savo veikla, bet ir žmogiškuoju aspektu. Labai smagu yra kalbėtis su žmogumi ir matyti, kad jis – nuoširdus, sąžiningas. Kelis kartus norėjau stabdyti mūsų svečius, sakyti: stop, stop! Mes nesivaikome sensacijų. Tiesiog tie pokalbiai būna tokie šilti ir jaukūs, kad žmogus netikėtai atsiveria. Tada baiminuosi, kad tai tik nepakenktų jam pačiam“, – sakė laidos vedėja Beata Tiškevič.

Jos kolega Richardas Jonaitis sako, kad įsimintiniausias sezono pokalbis – tai pokalbis su juo pačiu: „Kažkaip ėmiau ir atvirai šnekėjau apie ganėtinai asmeniškus dalykus, tokius, apie kuriuos žino tik patys artimiausi žmonės.“

„Norime ne tik patys būti  išgirsti, bet ir siekiame girdėti kitus – savo klausytojus“, – sakė laidos „Paraštės“ autorius.

Su savo klausytojais Beata ir Richardas bendrauja ne tik socialiniame tinkle, bet ir kartą per mėnesį susitinka Vilniaus senamiestyje esančiame knygyne „Mint vinetu“.

„LRT RADIJO vadovai netikėtai palaikė mūsų mintį. Mes pasiūlėme, o jie sako – darom. Taip ir atsirado tiesioginės transliacijos iš „Mint Vinetu“. Ten susirenka mūsų klausytojai, matome jų veidus, šypsenas, akis. Tai buvo vienos geriausių laidų“, – sakė „Paraščių“ vedėja.

„Džiaugiuosi, kad spontaniškai sugalvotas pavadinimas „Paraštės“ išsipildė giliausia savo prasme. Mūsų pokalbių temomis tampa tos temos, kuriomis nepopuliaru kalbėti politikams, tėvai gėdijasi bendrauti apie tai su vaikais, ko žmonės vieni kitiems neprisipažįsta – viskas, kas lieka užribyje, apsigyvena mūsų paraštėse. Tikiu, kad tokiu būdu prisidedame prie visuomenės augimo – nuplėšiame pleistrus nuo žaizdų ir sakome: štai ji – žaizda! Ištirkime ją“, –  juokiasi B. Tiškevič.

Kviečiame pasiklausyti laidos „Paraštės“ jau šį sekmadienį, spalio 18 d. 22 val. per LRT RADIJĄ. Pirmuoju antrojo sezono pašnekovu tapo Lietuvoje gyvenantis britas, Vilniaus savivaldybės tarybos narys Mark Splinter.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt