Tavo LRT

2015.10.13 11:45

A. Butkevičius apie LLRA mitingą: tai – visiškas populizmas

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.10.13 11:45

Lietuvoje tautinių mažumų padėtis yra viena geriausių Europoje, tad pagrindo mitingui, kurį penktadienį organizuoja ir klausimą dėl prastos tautinių mažumų švietimo padėties kelia Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA), nėra. Taip LRT RADIJUI antradienį kalbėjo ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Šis klausimas yra politizuojamas, LLRA stengiasi visokiais būdais atkreipti į save dėmesį, ruošiantis kitų metų Seimo rinkimams. Tai yra visiškas populizmas, kurio politikai net neslepia. Tautinių mažumų atstovų padėtis švietime, galiu drąsiai pasakyti, nėra bloga. Tuo klausimu domiuosi asmeniškai“, – pažymėjo premjeras.

A. Butkevičius atkreipė dėmesį į tai, kad vidutinė vienam mokiniui tenkanti mokinio krepšelio lėšų suma šalyje yra 1604 eurai per metus, tuo metu, pavyzdžiui, Šalčininkų rajono savivaldybėje vienam mokiniui tenkanti mokinio krepšelio lėšų suma – 2224 eurai, (38,6 proc. didesnė, palyginti su šalies vidurkiu).

Pavyzdžiu premjeras pasitelkė ir gimnazijų finansavimą. A. Butkevičius pažymėjo, kad tautinės mažumos kalba mokančiai gimnazijai, turinčiai, pavyzdžiui, 344 mokinius, mokinio krepšeliams skiriama 592 tūkst. eurų, lietuvių kalba mokančiai gimnazijai – 484 tūkst. eurų.

„Kalbant apie tautinių mažumų padėtį Lietuvoje, ji yra viena geriausių Europoje. Išvis pasaulyje yra 402 lenkiškos mokyklos, 70 iš jų yra Lietuvoje. Galimybė mokytis lenkų kalba Lietuvoje sudaryta nuo pat darželio, iki universiteto baigimo. Nematau problemų, man nesuprantama, kodėl reikia šitaip elgtis“, – antradienį kalbėjo premjeras.