Tavo LRT

2015.10.12 11:09

„Mokslo sriuba“ sezoną pradės atskleisdama televizijos paslaptis

LRT.lt 2015.10.12 11:09

Jaunieji mokslo populiarintojai vėl kviečia ragauti „Mokslo sriubą“. Pirmoji naujo sezono laida, kurioje bus atskleistos televizijos paslaptys, jau šį trečiadienį 22 val. per LRT KULTŪRĄ, rašoma pranešime spaudai.

„Šis pažinimo sezonas ypatingas tuo, kad su LRT KULTŪROS pagalba laidą ilginame iki 23 minučių. Bandysime pakalbinti kur kas daugiau mokslininkų ir temas atskleisti išsamiau. Tarp daugybės jaudinančių temų bus lietuviški kosmoso palydovai, pavyzdžiui, planuojama misija į Mėnulio orbitą. Pirmieji laidas pamatys LRT KULTŪROS žiūrovai, o po kelių dienų laidą viešinsime internete“, – sudomina laidos vedėjas Ignas Kančys.

Pirmoji tema – apie televizijos paslaptis. Žurnalistai vyksta į pasaulio kampelius ir ruošia reportažus, filmuoja sporto varžybas, kuriamos įdomios laidos, dokumentiniai filmai, gabūs aktoriai vaidina televizijos serialuose, organizuojami realybės šou, dainų konkursai, studijose politikai diskutuoja apie valstybės reikalus. Visą tai žiūrovai mato, tačiau už kadro dirba dar daugybė specialistų. Kaip veikia televizija? Kiek žmonių žiūri laidas? Kaip sklinda radijo bangos? Apie tai sužinosite naują sezoną pradedančioje „Mokslo sriuboje“.

„Fizikas Albertas Einsteinas kažkada sakė, kad švietimo tikslas turi būti nepriklausomas mąstančių ir veikiančių individų treniravimas, kurie savo didžiausiu gyvenimo iššūkiu mato tarnavimą bendruomenei. Labai kviečiu smalsius žmones prisijungti prie mūsų savanorių komandos ir kurti pažintines laidas kartu. Kartu mes galime stipriau šviesti“, – prisidėti prie kilnaus tikslo kvietė I. Kančys.