Tavo LRT

2020.04.14 13:05

Savaitės filmų gidas: kino vakarai jūsų namuose

LRT.lt2020.04.14 13:05

LRT TELEVIZIJA savo kanalų žiūrovams dovanoja juostas, kuriomis tikrai mėgausis kokybiško kino gerbėjai. Šią savaitę eteryje pasirodys istorinių dramų ir fantastikos gerbėjų pripažinti filmai.

Ketvirtadienis. Balandžio 16 d.

21.30 val. LRT PLIUS „Elito kino“ rubrikoje – 2016 metais sukurta drama „Šokėja“. Filmo herojė – ryžtinga šokėja Loji Fuler, kuri kantriai ir ilgai repetuoja tam, kad svaiginančiu serpantino šokiu nustebintų pasaulį. Kiekvienas Loji šokis jai atneša vis didesnę šlovę. Jos pasirodymus vertina kino pradininkai broliai Lumjerai, dailininkai Ogiustas Rodenas ir Antri Tulūzas-Lotrekas. Sulaukusi pasaulinio pripažinimo, Loji ir toliau tobulina savo šokį, nesibaimindama patirti traumų. Netikėtai likimas suveda ją su šlovės trokštančia šokėja Isadora Dunkan. Modernaus šokio pradininkė Loji nepakelia konkurencijos ir jos karjeros žvaigždė ima gesti... Kino juosta pelnė 16 kino apdovanojimų ir 2017 metais buvo rodyta tarptautiniame Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“.

Penktadienis. Balandžio 17 d.

„Europos kino“ rubrika pristato istorinę dramą „Stiklapūtė“. Tai – istorija apie dvi stiklapūčio tėvo dukteris Johaną ir Mari. Netikėta tėvo mirtis palaužia dukteris ir jos pasuka skirtingais keliais. Johana dirba pas stiklo prekeivį Frydhelmą Štroberį, o Mari piešia ant stiklo pas Vilhelmą Haimerį, tačiau jos nėra laimingos. Štrobelis priekabiauja prie Johanos, o Haimeris be gailesčio naudojasi Mari dailininkės talentu. Patiriami sunkumai suvienija seseris ir jos ima priešintis draudimui, kuris neleidžia moterims pūsti stiklo. Dviejų seserų gyvenimo istoriją žiūrėkite per LRT PLIUS 21.30 val.

Penktadienio vakarą LRT TELEVIZIJOJE – fantastinis veiksmo trileris „Užmirštieji“. Filmo veiksmas nukelia į ateitį – 2073 metus. Juostos siužetas pasakoja naują Žemės istoriją po ateivių invazijos ir nuožmaus tarpplanetinio karo. Buvęs jūrų pėstininkas Džekas Harperis yra vienas iš nedaugelio žmonių, išlikusių karo sugriautoje Žemėje. Džeko ir jo kolegės užduotis – prižiūrėti Žemės vandenynus siurbiančių ateivių įrenginių darbą, taisyti dronus ir saugoti juos nuo diversantų išpuolių. Vieną dieną Džekas sutinka jauną merginą Džiuliją, išgyvenusią kosminio laivo katastrofą. Merginos atsiradimas Žemėje priverčia Džeką suabejoti oficialia įvykusio karo istorija. Netikėtai buvęs jūrų pėstininkas patenka į Žemėje besislapstančių kovotojų nelaisvę, kurioje sužino, kad visa pokarinė tvarka paremta klastingu melu. Įtemptą fantastinį veiksmo filmą įsijunkite 22.50 val.

Šeštadienis. Balandžio 18 d.

Į LRT TELEVIZIJOS eterį atkeliauja režisieriaus Stiveno Spilbergo fantastinė drama „Amžinybė“. Pitas Sandičas – geriausias visų laikų pilotas ir bebaimis ugniagesys. Netikėtai jis žūsta ir patenka į nuostabią vietą, kurioje jį pasitinka angelas Hap. Pitas sužino, kad jam skirta svarbi misija – mokyti naują lakūną Tedą Beikerį. Pitas vėl atsiduria Žemėje, tačiau aplinkiniams žmonėms jis nematomas. Lakūno Pito saugomas Tedas susipažįsta su buvusia Pito mergina Dorinda ir ją įsimyli. Stiprėjantis pavydas ima temdyti Pito akis... Kino juosta bus rodoma 22.50 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Sekmadienis. Balandžio 19 d.

Savaitę baigsime istorine drama „Marija Terezė“ apie Marijos Terezės paauglystę ir kelią link Vengrijos karalienės titulo. Energinga, drąsi ir ryžtinga mergina siekia būti moterimi, verta imperatoriaus sosto. Marija Terezė slapta mokosi istorijos, geografijos, diskutuoja su politikais. Nors mergina ir priešinasi, Habsburgų rūmuose gyvenantys kilmingieji siekia kuo greičiau ją ištekinti. Marija Terezė atkakliai siekia savo tikslo ir kovoja su imperijos priešais. Drąsios asmenybės gyvenimo istorijos įkvėptą juostą žiūrėkite 22.30 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt