Tavo LRT

2020.04.14 10:30

Praėjusią savaitę žiūrovus labiausiai domino naujausios žinios: pakitus žmonių veiklai paukščiai gieda daugiau

LRT.lt2020.04.14 10:30

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT.lt lankytojų buvo žiūrimiausi.

Praėjusią savaitę daugiausiai dėmesio sulaukė balandžio 7 d. „Žiniose“ parodytas reportažas. Kai pusė žmonijos dėl kornaviruso pandemijos gyvena suvaržymų ir blokados sąlygomis, Jungtinių Valstijų mokslininkai tiria, kaip visa tai veikia paukščius. Mokslininkai stebi, kad dėl pakitusios žmonių veiklos paukščiai daugiau gieda, kinta ir giesmių dažnis.

Žiūrovams buvo įdomi ir balandžio 5 d. „Panorama“. Europoje koronaviruso aukų skaičiui viršijus 45 tūkst., kai kurios šalys, kurias pandemija ištiko pirmiausiai, jau sako matančios šviesą tunelio gale. Tik dabar ima aiškėti ir tikrasis mirčių mastas – gali būti, kad namie mirė antra tiek žmonių, kiek fiksuota oficialiai. Italija ir Ispanija skelbia apie toliau mažėjantį mirčių skaičių, Vokietija, Belgija ir Austrija praneša, kad mažėja naujų atvejų, bet pareigūnai perspėja neskubėti švelninti karantino suvaržymų. Jungtinė Karalystė dėl karantino nesilaikymo taisykles gali toliau griežtinti, karalienė kreipėsi ragindama atlaikyti krizę su britišku ryžtu.

Į praėjusios savaitės LRT mediatekos žiūrimiausių įrašų TOP 5 pateko ir laidos „Beatos virtuvė“ įrašas. Šįkart – pasiruošimas Velykoms. Rubrikoje „Pageidavimų koncertas“ – varškės pyragas su persikais. Taip pat laidoje: priešvelykinė pamoka, kaip nudažyti kiaušinius mėlynuoju kopūstu ir burokėliais; įdarytų kiaušinių, pikantiškos mišrainės, žagarėlių receptai; rubrikoje „Giminės receptas“ – aktorės Kristinos Savickytės-Damanskienės mėsos vyniotinis.

Žiūrovams taip pat buvo įdomus laidoje „Labas rytas, Lietuva“ parodytas pokalbis su „Swedbank“ vyriausiuoju ekonomistu Nerijumi Mačiuliu. Pamažu viešojoje erdvėje girdisi kalbos apie tai, kaip po karantino reikės grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo. Kai kurie ekonomistai, verslininkai ir valdžios atstovai jau svarsto ir sprendžia, ką reikės daryti, kad pajaustume kuo mažiau skaudžių pasekmių. N. Mačiulis sako, kad dar ne metas atšaukti galiojančius suvaržymus, bet pats metas pradėti planuoti, kada nustos galioti griežčiausi iš jų. Didelė problema, pasak eksperto, kyla iš neapibrėžtumo – nežinios, kada karantinas baigsis.

Žiūrovai domėjosi ir ateinančių dienų orų prognozėmis. Balandžio 9 d. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ Lietuvos hidrometeorologijos vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė pasidalijo Velykų savaitgalio orų prognozėmis: artimiausiomis dienomis ji žadėjo kritulius ir stiprų vėją.

1. „Žinių“ reportažas

Pandemija veikia ir paukščius: mokslininkai pastebi, kad dėl pakitusios žmonių veiklos jie daugiau gieda, kinta ir giesmių dažnis

2. „Panorama“

Pandemija Europoje: tik dabar ima aiškėti ir tikrasis mirčių mastas – gali būti, kad namie mirė antra tiek žmonių

3. „Beatos virtuvė“

Beatos virtuvė. Pasiruošimas spalvotoms Velykoms, gardus varškės pyragas su persikais ir trapūs žagarėliai

4. „Labas rytas, Lietuva“ pokalbis

Nerijus Mačiulis sako, kad turime ruoštis: karantino kaina netrukus gali peraugti jo naudą

5. „Labas rytas, Lietuva“ orų prognozė

Orų prognozė Velykų savaitgaliui: likti namuose skatins ir stiprūs vėjai, ir krituliai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.