Tavo LRT

2020.04.14 09:34

LRT kviečia stebėti istorijos pamoką „Laisvės kūryba“

LRT.lt2020.04.14 09:34

Balandžio 15 d. LRT kviečia moksleivius, mokytojus ir visus, ką domina istorija, stebėti trečiąją viešą istorijos pamoką „Laisvės kūryba“ iš pamokų ciklo „Laisvės banga“. Nuo 12.05 val. pamoka bus tiesiogiai transliuojama LRT.lt portale ir LRT Facebook paskyroje.

Pamokos metu kultūros istorikas dr. Aurimas Švedas kalbins kino ir teatro režisierę Rugilę Barzdžiukaitę ir architektę Audrą Kaušpėdienę, kurios pasidalys savo patirtimi apie kūrybinės profesijos pasirinkimą, kalbės apie skirtingais laikotarpiais suformuotus visuomenės požiūrius į menininko misiją, šiandienos sąlygas kurti.

„Man norėjosi lankytis vietose, kokių nebuvo, todėl teko jas pačiai sukurti“, – apie savo kurtus architektūros ir interjero projektus sako A. Kaušpėdienė. Tarp architektės įgyvendintų darbų – ir XX a. paskutiniajame dešimtmetyje buvusių ypač populiarių restoranų „Vidudienis“, „Ritos slėptuvė“ interjerai, Vilniaus centrinio gastronomo rekonstrukcija. Pamokoje architektė papasakos apie tai, kas įkvėpė sukurti svarbiausius darbus ir kokios idėjos juose yra užkoduotos.

Režisierė R. Barzdžiukaitė, kuri yra ir viena iš pernai Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje pagrindinį apdovanojimą pelniusios operos „Saulė ir jūra (Marina)“ kūrėjų, papasakos apie savo kūrybą ir pasaulėžiūrą, taip pat patars jauniesiems kūrėjams, ką daryti, kad šiandien būtum išgirstas.

Istorijos pamoka „Laisvės kūryba“ yra trečioji „Laisvės bangos“ projekto, įgyvendinamo kartu su JAV ambasada Lietuvoje, dalis. Pirmoji pamoka „Septyni žingsniai svajonės link“ vyko pernai rudenį.

Atvira istorijos pamoka „Septyni žingsniai svajonės link“

Antroji „Kaip skamba mūsų laisvės istorija?“ – šių metų vasario mėnesį.

Atvira istorijos pamoka „Kaip skamba mūsų laisvės istorija?“
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt