Naujienų srautas

Tavo LRT2020.04.10 16:39

„Dainuokim kartu“ su šeima dalyvaujanti Erica Jennings: vaikai kitomis akimis pamatė mūsų darbą

LRT.lt 2020.04.10 16:39

Žiūrovų pamėgtas LRT TELEVIZIJOS muzikinis projektas „Dainuokim kartu“ šį kartą bus rodomas šiek tiek kitu laiku – antrąją Velykų dieną, t.y. pirmadienį, balandžio 13 dieną. Žiūrovai vėl išvys dešimties žinomų Lietuvos šeimų muzikinius pasirodymus.

Praėjusį savaitgalį žiūrovų simpatijas susižėrė Jurgio Didžiulio ir Ericos Jennings šeimynos pasirodymas. Šeimai besirengiant naujam pasirodymui Erica pasakoja, kaip šiemet jie sutiks Velykas ir ką jų vaikai galvoja apie muzikavimą namuose.

Dainuokim kartu! II laida. Didžiulių šeimyna – „Muzikuojam kartu“

– Kaip įprastai atrodo Velykos jūsų namuose ir kokios jos bus šiemet?

– Velykas įprastai švenčiame susirinkdami ilgiems pietums sekmadienį. Prisijungia mano tėvai ir seserys – jie visi gyvena Lietuvoje. Vaikams stengiamės paaiškinti švenčių prasmę. Mums Velykos – gyvenimo šventimas. Tai yra atgimimas, energija, žydėjimas ir atsinaujinimas. Metas, kai nusipurtome mieguistumą, tingią žiemišką energiją ir kai ateina pavasaris.

Žinoma, švęsime jas ir šiemet, tik kitaip. Nesusitiksime su mano tėvais ir seserimis, bet mėginsime išsaugoti tradicijas ir prie bendro stalo bandysime susėsti virtualiai. Šventė nebus tokia pati, bet svarbiausia, kad tėvai nesijaus vieniši ir galės džiaugtis pamatę anūkus.

– Kodėl su šeima nusprendėte dalyvauti projekte „Dainuokim kartu“? Ar muzika gali padėti karantino metu?

– Manome, kad toks projektas – puiki idėja ir proga nuveikti kažką muzikalaus drauge. Tikėjomės, kad visiems bus linksma, o ir vaikai džiaugėsi, kad bus įtraukti į filmavimus.

Nuostabu matyti, kiek daug jie išmoko vos per porą projekto savaičių – apie dainavimą, vokalą, pasirodymus, apšvietimą, kameras, istorijos kūrimą, repeticijas. Vaikai naujomis akimis pamatė ir mūsų darbą, tai, ką kūrėme iki šiol. O tuo pačiu, ruošdamiesi pasirodymams, drauge smagiai praleidžiame laiką.

Be to, mes nuoširdžiai tikime muzikos ir dainavimo galia. Muzika gydo, ir šiuo laikotarpiu jos klausantis ar grojant galima ne tik praskaidrinti nuotaiką ir likti pozityviems, bet ir sumažinti nerimą. Karantinas nepatinka niekam, bet nereikia užsibūti su šiuo jausmu.

Turime pasiimti viską, ką galime geriausio iš šio laikotarpio. Jei karantinas slegia, pasileiskime mėgstamą muziką ir tikrai pasijausime geriau.

– Kaip karantinas pakeitė jūsų socialinį gyvenimą, bendravimą su draugais?

– Visas bendravimas dabar – virtualus, bet tai privertė labiau vertinti tai, ką turime. Pasiilgstu tokių paprastų dalykų, kaip linksmintis, šokti su draugais. Dabar juos vertiname labiau. Supratau, kiek daug dalykų priimame kaip duotybę.

Su draugais, šeima rengiame virtualius susitikimus, labiausiai stengdamiesi pralinksminti tėvus. Jiems poros valandų pasikalbėjimai su anūkais – itin svarbūs, net svarbesni nei pokalbiai su mumis.

Manau, karantino keliami iššūkiai dar sudėtingesni vyresniems žmonėms, kuriems ir virusas – pavojingesnis. Mes nuperkame jiems maisto, rūpinamės, kad nieko netrūktų. Karantinas nepatinka niekam, bet reikia būti dėkingiems už tai, ką turime. Turime namus, maisto, esame sveiki ir, svarbiausia, turime vieni kitus.

– Kaip karantino metu užimate vaikus, kur padedate jiems išsikrauti energiją?

– Esame dėkingi savo vaikų mokyklai ir jų mokytojams. Jie labai greitai sureagavo į situaciją ir efektyviai perkėlė pamokas į internetines platformas. Nuo kovo 16 dienos mūsų vaikai jau mokėsi pilnu krūviu.

Mūsų berniukai taip pat žaidžia regbį Vilniaus „Geležinio vilko“ komandoje ir yra įpratę daug treniruotis. Jų treneriai taip pat puikiai padirbėjo ir du kartus per savaitę paruošia treniruotes namuose.

Taip pat einame pasivaikščioti į mišką, kur mažai žmonių. Žinoma, dėvime kaukes. Mūsų mažoji Gaia, kuriai dar nėra nė trejų, labai mėgsta būti gamtoje ir žaisti su šakomis.

Drauge taip pat ir gaminame. Berniukai jau ir anksčiau mokėjo išsikepti blynus ar kiaušinius, bet dabar kartu gaminame ir karį, troškinius, rizotus – šie įgūdžiai pravers ir ateityje. Kita veikla, kuri mus įtraukė šiuo laikotarpiu – stalo žaidimai kortomis. Čia itin sekasi Antanui – jis mus visus nugali!

Vis dėlto pati didžiausia dovana, kurią turime šiomis karantino savaitėmis, – galimybė kas vakarą drauge muzikuoti. Dabar turime daug laiko dalytis muzika šeimoje, matau, kaip auga vaikų pasitikėjimas savimi, kai jie daugiau laiko skiria mokymuisi groti gitara, būgnais ar pianinu. Smagiausia, kad matau jų didelį norą muzikuoti – visada mačiau talentą, bet nenorėjome spausti.

Taigi dabar kiekvieną vakarą kviečiame visus stebėti trumpus mūsų muzikinius pasirodymus „Facebook“ ir „Instagram“ socialiniuose tinkluose. Velykų sekmadienį su Jurgiu ir vaikais kursime „Sunday Special Music Session“.

Į jam session kviečiame prisijungti visus – jei turite bet kokį muzikinį instrumentą ar tiesiog norite padainuoti kartu, susitikime. Gyvai transliuosime kaip grojame, atsakysime į klausimus, tiesiog praleisime šiek tiek laiko drauge.

Trečiąją „Dainuokim kartu“ laidą žiūrėkite šį pirmadienį, balandžio 13 d., nuo 21.00 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Projekte dalyvauja žiūrovams gerai pažįstami šeimyniniai duetai.

Dešimt porų atlieka dainas pagal prieš savaitę jiems skirtas užduotis. Ankstesnių „Dainuokim kartu“ laidų šeimyninius pasirodymus galite pasižiūrėti čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą