Naujienų srautas

Tavo LRT2020.04.10 11:31

Audrius Lelkaitis ir LRT RADIJAS pristato naują tinklalaidę „Perkraunant civilizaciją“

LRT.lt 2020.04.10 11:31

Nuo balandžio 11 d., šeštadieniais, po 13 val. žinių LRT RADIJO eteryje skambės nauja laida „Perkraunant civilizaciją“. Laidos vedėjas, žurnalistas Audrius Lelkaitis laidoje aiškinsis, kaip visuomenė bando spręsti ją užklupusias problemas, kurios kilo dėl koronoviruso pandemijos.

Anot laidos vedėjo, prasidėjus karantinui visuomenė susidūrė su įvairiais iššūkiais, o ateityje problemų gali tik daugėti, todėl būtina apie jas kalbėti, analizuoti galimus problemų sprendimo būdus ir ieškoti atsakymų į visuomenei kylančius klausimus.

Laidos vedėjo, buvusio Lietuvos nacionalinės televizijos žinių tarnybos vadovo, A. Lelkaičio teigimu, epidemija parodė, kad žmonija per mažai investavo į esminius dalykus: sveikatos apsaugą, mokslą, išsilavinimą, kultūrą, todėl būtina skatinti laidos klausytojus susimąstyti, kas iš tiesų gyvenime svarbiausia ir kaip jį paversti prasmingu.

„Manau, kad civilizacija patiria tektoninį lūžį. Paaiškėjo, kad esame itin pažeidžiami dėl savo pačių kaltės. Reikės giliai apmąstyti, ar einame teisingu keliu. Lūžio momentai visuomet įdomūs, nes būtent dabar bus padaryti sprendimai, kurie lems mūsų gyvenimą dešimtmečius į priekį. Tokiu lūžio momentu Lietuvai buvo išsivadavimas iš Tarybų Sąjungos gniaužtų“, – savo mintimis dalinasi naujos laidos „Perkraunant civilizaciją“ vedėjas Audrius Lelkaitis.

Pirmajame radijo laidos „Perkraunant civilizaciją“ epizode Audrius Lelkaitis kalbės apie tai, kaip karantinas griauna vyriausybės planus mažinti alkoholio vartojimą. „Pirmoje laidoje keliu klausimą, ar vyriausybės pastangos mažinti alkoholio vartojimą yra efektyvios pandemijos metu, ką reikės daryti po to? Specialistai teigia, kad įvestos priemonės yra efektyvios. Žmonės gatvėje sako, kad kaip dalis gėrė, taip geria. Tačiau nesutikau nė vieno, kuris tvirtintų, kad alkoholis padeda išspręsti problemas. O tai jau teikia vilčių“, – apie pirmą laidos epizodą pasakoja A. Lelkaitis.

Naują laidą „Perkraunant civilizaciją“ kiekvieną penktadienį bus galima rasti visose populiariausiose tinklalaidžių platformose ir LRT mediatekoje. Šeštadieniais, po 13 val. žinių laida bus transliuojama LRT RADIJO eteryje.

Primename, kad LRT RADIJO taip pat galite klausytis ir portale LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi