Tavo LRT

2020.04.10 10:19

„Draugystė veža“ pildo svajones – radijo laidoje negalią turinti Ramunė Omolo kalbėsis su prezidentu

LRT.lt 2020.04.10 10:19

Praėjusį pirmadienį radijo laidos „Draugystė veža“ rengėja ir vedėja Žydrė Gedrimaitė feisbuke paskelbė žinutę, kviečiančią visus norinčius mesti iššūkį karantinui ir tapti laidos dalyviu bei gyvai pasikalbėti iš savo namų su pageidaujamu pašnekovu! Norinčių – atsirado akimirksniu, o judėjimo negalią turinti Ramunė Omolo išreiškė drąsų ir ambicingą pageidavimą – labai norėtų pasikalbėti su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda, rašoma pranešime.

Tektos autorė Indrė Radžiukynienė:

Laidos rengėjai suprato, kad „žodis – ne žvirblis“ ir pažadus reikia vykdyti. Todėl visi pasiraitojo rankoves ir pasiryžo išpildyti drąsios moters svajonę – pakalbinti prezidentą jau šį šeštadienį, 14.30 val., prieš pat šv.Velykas!

Nors daug kas iš aplinkinių galvojo, kad įvertinant sudėtingą laiką bei įtemptą prezidento darbotvarkę misija beveik neįmanoma, giliai širdyje jau penkerius metus gyvuojančio projekto „Draugystė veža“ įkūrėja bei puoselėtoja Žydrė tuo tikėjo. Nes jai ir jos globojamiems neįgaliesiems iššūkius tenka priimti kiekvieną dieną. Tai kodėl nepabandžius įveikti ir šio?

Antradienį išsiuntėme prezidentui laišką. Nuoširdžiai, ne sausai, „protokoliškai“ pakvietę laidoje dalyvauti svarbiausią Lietuvos asmenį pridėjome ir Ramunės prisistatymą. Ji rašė: „Aš – Ramunė Omolo. Nuo 2 metų sergu sąnarių uždegimu. Esu įgijusi 4 aukštojo mokslo diplomus. Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, nuo 2004 m., pradėjau dirbti su ES projektais, jų rengimu ir administravimu, šioje srityje dirbu iki šiol. Prieš daugiau nei 7 metus, blogėjant sveikatai, patyriau sunkią kojos traumą, po kurios judu tik vežimėliu. Mano gyvenimo kietasis „karantinas“ tęsiasi jau gerus 7 metus, namai – visas mano pasaulis. Šaltuoju metų sezonu į miestą galiu išvykti (kai labai reikia), geriausiu atveju, 3 kartus ir tik tada, jei mane lydi vyras. Šiltuoju sezonu, nuo gegužės iki rugsėjo mėn., jau galiu iš namų išvykti ir dažniau. Šiuose likimo man siųstuose „karantino“ namuose jaučiuosi puikiai, nes turiu labai daug veiklų – dirbu, padedu vyrui, skiriu laiką laisvalaikio pomėgiams – Lietuvos istorijai, psichologijos studijoms, dvasinėms praktikoms. Mano dvi didžiausios meilės – Lietuva su pasakų miestu Vilniumi ir mylimas vyras John.

Būčiau labai laiminga, jei LRT radijo laidos „Draugystė veža“ metu galėčiau pasikalbėti su Jo Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda, nes labai žavi ir imponuoja prezidento ypatingai puoselėjamos žmogiškosios vertybės (tai pirmasis valdžios atstovas, kurio visada labai įdomu klausyti, klausau visų interviu) – meilė šeimai (ypatinga meilė ir pagarba žmonai), meilė Lietuvai ir jos istorijai, meilė žmogui ir gebėjimas matyti širdimi.“

Ir tada sulaukėme skambučio iš prezidentūros bei galimybės įrašyti laidą jau šį penktadienį! Tą akimirką pagalvojom, kad Ramunė visiškai teisi – mūsų prezidentas mato širdimi. Štai taip vyksta stebuklai, štai taip nerealiai pildomos paprastų žmonių nepaprastos svajonės!

Taigi visus visus kviečiame šį šeštadienį, 14.30 val. įsijungti Lietuvos nacionalinį radiją ir pasiklausyti neeilinio pokalbio su prezidentu Gitanu Nausėda, išgirsti, kokius klausimus jam paruošė tvirtoji Ramunė Omolo ir kaip su šiuo iššūkiu susitvarkė laidos vedėja Žydrė Gedrimaitė bei garso režisierė Eglė Jarmolavičiūtė.

Na o laidos „Draugystė veža“ klausytojus raginame nebijoti svajoti ir apie savo svajones kalbėti garsiai. Laidos rengėjai ir vėl pasistengs jas išpildyti!

Linkime visiems jaukių ir ramių artėjančių šv. Velykų! Šiais metais minėsime jas kitaip – gal ramiau, gal be artimiausių žmonių. Neliūdėkime dėl to. Būdami atskirai vieningai kovosime prieš koronavirusą, ir jis atsitrauks. Stiprybė mumyse!

Būkite sveiki ir likite namuose kartu su laida „Draugystė veža“– šį šeštadienį, 14.30 val. per Lietuvos nacionalinį radiją!

Šią ir visas kitas „Draugystė veža“ laidas galite pasiklausyti ir LRT mediatekoje.