Tavo LRT

2015.10.14 09:59

Klausiate – atsakome. Kaip rengtis einant į laidotuves ir šermenis?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.10.14 09:59

Gedulingiems renginiams numatytas specialus aprangos kodas, kuris nurodo, kokie drabužiai turėtų būti dėvimi šiais atvejais, teigia Seimo narys, protokolo ir etiketo žinovas Arminas Lydeka.  

LRT RADIJO klausytoja domisi laidotuvėms tinkama apranga.

„Kaip reikėtų rengtis einant į laidotuves arba šermenis? Kiek laiko ir ar būtina dėvėti gedulo drabužius mirus artimiesiems? Anksčiau pakakdavo prie drabužių prisisiūti juodą juostelę, o kaip yra dabar?“ – teiraujasi Kauno gyventoja.

Seimo narys, protokolo ir etiketo žinovas A. Lydeka sako, kad gedulingiems renginiams numatytas gedulingas aprangos kodas.

Jis nurodo, kad šiais atvejais vyrai turėtų rengtis juodu kostiumu, baltais marškiniais, ryšėti juodą, tamsiai mėlyną ar violetinį kaklaraištį. Moterims šis kodas nurodo rengtis tamsiomis suknelėmis, kostiumėliais.

A. Lydekos teigimu, gedulo spalvos – juoda, violetinė, tamsiai mėlyna ir balta. Jei norima, galima segėti juodą juostelę. Kiek laiko turėtų būti dėvima gedulo apranga, priklauso nuo tradicijų bei individualių nuostatų. Pašnekovo įsitikinimu, jokių etiketo reikalavimų šiuo atžvilgiu nėra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt