Tavo LRT

2015.10.10 12:51

Klausiate – atsakome. Ar egzistuoja medicininis turizmas Lietuvoje?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.10.10 12:51

Medicininis turizmas suteikia galimybę pacientams derinti gydymą su pažintinėmis kelionėmis bet kurioje Europos šalyje. Lietuvoje ši nišinė turizmo rūšis nuosekliai plėtojama jau keletą metų, o lankytojų srautas nuolat auga, teigia Lietuvos medicinos turizmo klasterio vadovas Gražvydas Morkus.  

LRT RADIJO klausytoja domisi medicininiu turizmu: „Ispanijoje aktyviai reklamuojamas medicininis turizmas. Pavyzdžiui, kelionė derinama su stomatologiniu gydymu ir kitomis gydymo rūšimis. Ar egzistuoja toks turizmas Lietuvoje?“

Lietuvos medicinos turizmo klasterio vadovas G. Morkus sako, kad medicinos turizmas, dar vadinamas sveikatos turizmu, Lietuvoje nuosekliai plėtojamas jau keletą metų.

„Įvairios medicinos įstaigos – privačios klinikos, sanatorijos – šia veikla užsiima jau penkerius ar dešimt metų ir siūlo užsienio šalių gyventojams, atvykus į Lietuvą, pasinaudoti gydymo ir turizmo paslaugomis“, – sako G. Morkus.

Jo teigimu, paprastai tokios paslaugos teikiamos privačiose medicinos klinikose, sanatorijose Vilniuje, Kaune, Druskininkuose, Birštone.

„Užsieniečiams, besinaudojantiems medicininėmis šių įstaigų paslaugomis, sudaromi įvairūs turizmo maršrutai, pažintinės kelionės, išvykos į Lietuvos kurortus, pajūrį, kitas lankytinas vietas. Nemažai svečių, atvykusių iš Baltarusijos, Kaliningrado srities, pageidauja apsipirkimo turų“, – sako turizmo klasterio vadovas.

G. Morkaus teigimu, sveikatos turizmas intensyvėja dėl nuolat augančio lankytojų srauto, kuris kasmet padidėja apie 15–20 proc. Daugiausiai šiuo metu medicinos turistų atvyksta iš Rusijos, Baltarusijos, Latvijos. Vis daugiau jų sulaukiama ir iš Vakarų šalių – Skandinavijos, Didžiosios Britanijos.

Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad į Lietuvą daugiausiai atvyksta rusai, kuriems mūsų šalyje atliekamos širdies operacijos, o Vakarų europiečiai į Lietuvą žiūri kiek atsargiau, tačiau šiuo metu daug dirbama siekiant atsikratyti posovietinės šalies statuso.

2011 m. priimta Europos Parlamento ir Tarybos direktyva nurodo, kad pacientai gali rinktis gydymą bet kurioje Europos šalyje, o gydymo paslaugos apmokamos pagal tos šalies įkainius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.