Tavo LRT

2020.04.08 10:46

Tarp geriausiųjų pasauliniuose komunikacijos rinkos apdovanojimuose – LRT kampanija

LRT.lt 2020.04.08 10:46

Šią savaitę paskelbti prestižinių komunikacijos apdovanojimų „SABRE Awards“ Europos, Vidurio rytų ir Afrikos šalių finalininkai, atrinkti iš daugiau nei 2,4 tūkst. paraiškas pateikusiųjų. Tarp penkių geriausių Baltijos šalių komunikacijos projektų atrinkta ir Baltijos kelio trisdešimtmečiui skirta LRT kampanija „Tegul žydi laisvė“.

Integruotosios komunikacijos kampanijos metu LRT kvietė Lietuvos gyventojus padovanoti senus radijo imtuvus specialiai instaliacijai. Taip norėta atkreipti dėmesį į Lietuvos radijo, kuris buvo viena svarbiausių komunikacijos priemonių koordinuojant Baltijos kelią, vaidmenį. Lietuvos gyventojai instaliacijai padovanojo daugiau nei 2 tūkst. imtuvų – keturis kartus daugiau nei buvo planuota. Žinia apie rekordinę radijo instaliaciją, iškilusią Katedros aikštėje Vilniuje, pasidalijo ir tarptautinės žiniasklaidos priemonės, tarp jų – „Forbes“, „Euronews“.

Ruošdamasi šios svarbios istorinės datos minėjimui, LRT taip pat pristatė naują Baltijos kelio simbolį – Lietuvos vėliavos spalvomis nuspalvintą kardelį su šūkiu „Tegul žydi laisvė“. Simbolio idėja kilo išnagrinėjus archyvinę Baltijos kelio medžiagą – daug žmonių Baltijos kelyje stovėjo rankose laikydami gėles, dažniausiai – kardelius. Tvirtybės ir ryžto simboliu tapusi gėlė atspindi ir taikaus protesto idėją – už laisvę 1989-ųjų rugpjūtį kovojame ne kardais, bet kardeliais.

Kampanija įgyvendinta LRT bendradarbiaujant su kūrybos agentūra „New!“ ir menininkais Ieva Makauskaite ir Viačeslavu Mickevičiumi.

„SABRE Awards“ komisija, sudaryta iš 68 komunikacijos rinkos lyderių, atrinko komunikacijos projektus, kurie pasižymėjo išskirtinės kokybės planavimu ir strategija, tiksliomis įžvalgomis, kūrybiškumu, atsiskleidžiančiu per skirtingas medijų platformas ir komunikacijos kanalus, dėmesiu apčiuopiamiems rezultatams.

Geriausi komunikacijos projektai bus paskelbti virtualios apdovanojimų ceremonijos metu gegužės pabaigoje.

LRT kampanija „Tegul žydi laisvė“ šiemet vykusiame Baltijos šalių komunikacijos konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards“ buvo taip pat išrinkta geriausia integruotos komunikacijos kampanija Baltijos šalyse.