Tavo LRT

2020.04.08 09:30

„Stiprūs kartu“: Pakruojo verslininkai atsiliepė į medikų pagalbos prašymą

LRT.lt 2020.04.08 09:30

Šį trečiadienį, balandžio 8 d., LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stiprūs kartu“ – Pakruojo medikų pagalbos prašymas. Medikų atstovė į Nacionalinį savanorių koordinavimo centrą kreipėsi prašydama padėti aprūpinti ligoninės gydytojus maistu.

„Aš jaučiu pareigą dėl savo personalo, savo pagalbininkų. Jaučiu, kad personalas strese, reikia padėti, dėl to ir ėmiausi organizuoti paramą. Ačiū savanoriams, kad taip operatyviai veikiate. Kreipiausi vakare, o kitą dieną maitinimas jau buvo suorganizuotas“, – laidoje kalbės gydytoja Akvilina Krasauskaitė.

Į pagalbą Pakruojo medikų komandai atskubėjo net keli vietos verslininkai. Kavinė „Mocha“ gamins karštą maistą, prekybos tinklas „Maxima“ skirs dovanų čekių, už kuriuos bus galima įsigyti maisto produktų, o Pakruojo dvaras jau kurį laiką nemokamai parūpina apsauginių kaukių, ruošiasi dezinfekcinio skysčio gamybai ir į savanorystę įtraukia kitus Pakruojo verslininkus.

„Medikai šiame kare dirba pačioje fronto linijoje. Be galo džiaugiamės, kad visuomenė, verslas ir savanoriai supranta jų indėlio svarbą ir yra pasiruošę padėti jiems skirdami savo laiką ir resursus. Ypač gražu matyti, kad į pagalbą vietos medikams ateina to paties regiono verslai. Tai – gražus ir užkrečiantis pavyzdys“, – sako laidos vedėjas Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras jau vienija 3,4 tūkst. savanorių ir spėjo įvykdyti daugiau nei 1,2 tūkst. pagalbos prašymų. „Stiprūs kartu“ savanoriai primena, kad informacijos apie žmones, kuriems karantino metu reikalinga pagalba, laukia trumpuoju telefono numeriu 1827 arba www.stipruskartu.lt.

Savanorių iniciatyva „Stiprūs kartu“ yra Šaulių sąjungos Pelėdų būrio iniciatyva, įgyvendinama su renginių organizavimo įmone „Pirmoji Kava“, Lietuvos skautais ir kitais partneriais.

Laida „Stiprūs kartu“ LRT TELEVIZIJOS eteryje – kiekvieną darbo dieną 16.30 valandą.