Tavo LRT

2015.10.08 17:56

N. Baužytė: niekada nemačiau Galinos nukabinusios nosį

Ketvirtadienį, eidama 89-uosius, mirė aktorė, režisierė, scenarijų autorė Galina Dauguvietytė. Prisiminimais apie ją pasidalino Nijolė Baužytė, buvusi ilgametė G. Dauguvietytės bendradarbė, LRT TELEVIZIJOS žurnalistė.

„Mane, kaip ir visus, šita žinia prislėgė. Mes kaip tik buvome veteranų susitikime, žiūrėjome Birutės Bražinskaitės filmus, minėjome jos jubiliejų ir staiga sužinojome, kad mirė Galina Dauguvietytė. Visus tiesiog ištiko šokas. Ypač tuos, kurie su ja dirbo jau labai seniai. Mes kažkaip įsivaizdavome, kad Galina yra amžina. Aš įsivaizdavau, kad ji tikrai išgyvens iki 100 metų. Ji turėjo viską, kad tai padarytų“, – LRT RADIJO laidai „60 minučių“ sakė N. Baužytė.

Velionės buvusi bendradarbė prisiminė, kad G. Dauguvietytė jaunystėje sveikatos tikrai nesaugojo: „Jai ne tas rūpėjo. Tai buvo labai aistringa, labai karšta, labai organizuota asmenybė. Ji buvo pilna gyvenimo džiaugsmo ir darbui, ir kūrybai, ir pramogoms bei laisvalaikiui. Jos visur buvo pilna. Niekada nemačiau Galinos nukabinusios nosį.“

Kaip pasakojo N. Baužytė, G. Dauguvietytė ateidavo visada patyrusi gausybę nuotykių ir turėdavo, ką papasakoti. Ji buvo labai kūrybinga, bet sakydavo, kad paveldėjo savo tėvo – Boriso Dauguviečio – temperamentą, tačiau nepaveldėjo jo talento. „Tai Galina yra sakiusi bent keletą kartų. Bet talento Galinai užteko. Pirmiausia – tas ryžtas nufilmuoti pirmąjį televizijos serialą, kai jo tokio Lietuvoje dar nebuvo – „Petraičių šeimą“. Ji pasiekė tai, kad viskas mieste sustodavo, kai rodydavo „Petraičius“, – sakė N. Baužytė.

„[Serialo] fragmentas būdavo nufilmuotas primityviausiomis sąlygomis, kiek leido mūsų technika: jis buvo be garso, todėl vėliau reikėdavo jį įgarsinti, įprasminti. Ji reikėdavo gražiai įlieti į „Petraičių šeimą“. Man labai gaila, kad iš kelių metų jų darbo liko vos kelios serijos. Tik jos buvo išsaugotos, nes nebuvo vaizdo juostų, nebuvo, į ką įrašyti, buvo nufilmuota iš vadinamojo „kineskopo“, – prisiminimais dalijosi buvusi G. Dauguvietytės kolegė.