Naujienų srautas

Tavo LRT2020.04.07 09:44

Per krizes žmonės ieško daugiau naujienų, labiau pasitiki visuomeniniais transliuotojais

LRT.lt 2020.04.07 09:44

Apklausos rodo, kad didelio neapibrėžtumo laikotarpiu, kai ypač išauga naujienų poreikis, žmonės yra labiau linkę rinktis tradicinę žiniasklaidą kaip pagrindinį naujienų šaltinį ir labiau pasikliauja nacionaliniais transliuotojais. Tokia pati tendencija ryškėja ir šiuo metu, pasauliui kovojant su COVID-19 pandemijos sukelta krize.

Europos transliuotojų sąjungos (EBU) kovo viduryje atliktas tyrimas rodo, kad ES šalių visuomeninių transliuotojų vakaro TV žinių auditorija šios krizės laikotarpiu išaugo dvigubai, 14 proc. padaugėjo kasdien naujienas žiūrinčiųjų, net 20 proc. išaugo naujienų žiūrimumas tarp jaunimo. Visuomeninių transliuotojų naujienų portalų auditorija krizės metu išaugo beveik tris kartus.

„Visuomeninių transliuotojų vaidmens svarba ypač išryškėja krizių metu. Dažnai kartojame, kad, kitaip nei komercinei žiniasklaidai, mums svarbiausi yra ne reitingai, ne jais matuojama LRT kuriama vertė visuomenei. Svarbesnė yra visuomeninio transliuotojo vykdoma misija – informuoti, edukuoti, siūlyti prasmingo pramoginio turinio, o taip pat – telkti ir vienyti visuomenę. Šiandien išgyvendami krizę kaip niekad jaučiame, kokie svarbūs yra šie žodžiai“, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Karantino metu LRT.lt naujienų portalo auditorija buvo išaugusi net 50 proc., kai kuriomis dienomis jį aplankydavo po pusė milijono unikalių vartotojų. LRT TELEVIZIJA auditorijos dalis karantino metu taip pat augo ir sudarė 15,6 proc. (kai kuriomis dienomis net 15,9 proc.), kai tuo pačiu metu prieš metus nesiekė 13 procentų. Žiūrimiausios laidos šiuo metu yra informacinės, aktualijų laidos.

„Žmonės vertina tai, kad LRT stengiasi informaciją apie situaciją šalyje dėl COVID-19 pateikti atsakingai ir operatyviai, todėl renkasi LRT kaip pagrindinį naujienų šaltinį. Žinoma, krizei tęsiantis pirminis dėmesys naujienoms ims ilgainiui slūgti, nes žmonės pavargs nuo didelio jų srauto ir pradės aktyviau vartoti kitokį, pramoginį, edukacinį turinį.

Tokias tendencijas matome ir mes – labai sėkmingai LRT TELEVIZIJOS eteryje startavo edukacinė laida vaikams „Įdomiosios pamokos tiesiogiai“ ir naujas projektas šeimoms „Dainuokim kartu“, dar labiau išaugo viktorinų LRT PROTOTO, „Auksinis protas“ populiarumas. Tikimės, kad žiūrovų dėmesio sulauks ir pats naujausias LRT TELEVIZIJOS projektas „LRT pamokėlės“, skirtos darželinukams ir mažiausiems mokinukams“, – sako LRT vadovė M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Taip pat primename, kad karantino dienas saviizoliacijoje namuose leidžiantiems vaikams ir suaugusiems LRT mediatekoje yra sukurta speciali meniu juosta „Ką veikti“, kurioje LRT atrinko įvairaus įdomaus turinio. Čia galima rasti filmus, serialus, koncertus, mankštų namuose užsiėmimus, kt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą