Tavo LRT

2020.04.06 15:56

Vilnietės Živilės gyvenimas Izraelyje: čia baigė studijas, sukūrė šeimą, tapo šalies tyrinėtoja ir rašytoja

LRT TELEVIZIJOS laida „(Ne)emigrantai“, LRT.lt2020.04.06 15:56

Izraelis visiškai pakeitė jaunos vilnietės Živilės Avital Juonytės gyvenimą. Prieš ketverius metus atvykusi studijuoti Jeruzalės hebrajų universitete, galiausiai ji susipažino su būsimu vyru, įsimylėjo ir ištekėjo. Dabar Živilė sako, kad Tel Avivas jau tapo jos namais.

Pasak Živilės, ši šalis daug kuo skiriasi nuo Lietuvos. Pavyzdžiui, jai teko įprasti tiesiai šviesiai sakyti, ko norinti, nes Izraelyje nėra įprasta kalbėti užuolankomis.

Kitokia yra ir vadinamoji košerinė mityba, apie kurią svetur iki šiol sklando įvairūs mitai. „Viena iš košerinės mitybos taisyklių – nevalgyti mėsos su pieno produktais. Pavalgius mėsiško, turi praeiti tam tikras laikas, kad galėtum valgyti pieno produktus. Dėl to šalyje yra populiarūs, pavyzdžiui, veganiški ledai, kuriuos valgo ir besilaikantieji košerinės mitybos reikalavimų“, – pasakoja Živilė.

Kasdienį Izraelio gyvenimą reguliuoja ir religinės taisyklės, kurių laikosi nemaža dalis šalies gyventojų. „Pasiilgink sijoną – pasiilginsi gyvenimą. Kai kur galima pamatyti net ir tokių užrašų“, – pasakoja Živilė.

Ypač religijos įtaka pasijaučia šeštadieniais, per šabą. Ši diena žydams yra lyg krikščioniams sekmadienis – diena, skirta maldai ir poilsiui. Šabo metu Izraelyje nedirba nei viešojo maitinimo įstaigos, nei parduotuvės, nei paslaugų vietos. Turistus tai stebina, o vietiniai prie tokio gyvenimo ritmo yra visiškai įpratę.

„Šabas visų pirma yra turiningas poilsis. Tai yra laikas, skirtas sielai, šeimai, maldai. Šabas tęsiasi maždaug 25 val. – nuo saulės laidos iki kito vakaro, kai danguje pasirodo trys žvaigždės. Egzistuoja tam tikras draudimų sąrašas, ko negalima daryti jo metu.

Pavyzdžiui, negalima kurti ugnies – viryklės, automobilio variklio, net žiebtuvėlio. Tačiau virykle gali naudotis, jei ji bus įjungta prieš prasidedant šabui. Nemažai tradicinių šabo patiekalų yra troškiniai, kurie lėtai troškinami per naktį orkaitėje ant lėtos ugnies. Tuomet šabo rytą atsikėlęs turi šiltą patiekalą pusryčiams. Svarbiausia tuo pasirūpinti iš anksto“, – sako Živilė.

Apie Izraelį, jo žmones ir šalies kultūrą Živilė, kuri, beje, yra baigusi Izraelio visuomenės ir politikos studijas, gali daug papasakoti. Puikiai plunksną valdanti moteris jau spėjo parašyti ir dvi knygas apie šią šalį.

Nors savo ateitį Živilė sieja su Izraeliu, Lietuvos ji taip pat nepamiršta ir čia atvyksta ne tik aplankyti artimųjų, bet ir pristatyti savo rašomas knygas.

Daugiau apie Živilės istoriją žiūrėkite laidoje „(Ne)emigrantai“ šį antradienį nuo 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.