Tavo LRT

2020.04.06 14:42

LRT filmų gidas: kinas jaukiems Jūsų vakarams

LRT.lt2020.04.06 14:42

Kaip pavasaris ryškios juostos LRT kino programoje: „Elito kino“ rubrikoje – kino apdovanojimais įvertinta vokiečių drama, „Europos kine“ – garsaus italų kino režisieriaus Federico Fellini juosta, o penktadienio vakarui – abejingų nepaliekanti „Visko teorija“. Neabejotinai rasite Jums patinkantį filmą!

Ketvirtadienis. Balandžio 9 d.

„Elito kine“ – Bavarijos kino apdovanojimą už geriausią metų filmą pelniusi drama „Bėgam iš Berlyno“. Tai istorija apie spalvingas dviejų berniukų keliones po pasaulį.

Kol Maiko mama gydosi reabilitacijos klinikoje, o tėvas išvykęs į kelionę su asistente, keturiolikmetis vasaros atostogas leidžia prabangioje tėvų viloje. Filmo veiksmas prasideda tuomet, kai vieną dieną pasirodo maištingas bendraklasis Čikas.

Jis – imigrantų sūnus, atstumtas visuomenės. Du labai skirtingi draugai sugalvoja leistis į kvapą gniaužiančią kelionę. Prasideda nepamirštamos vasaros atostogos, kurios neabejotinai pakeis jų gyvenimus. Pašėlusių nuotykių kupiną dramą žiūrėkite 21.30 val., per LRT PLIUS.

Penktadienis. Balandžio 10 d.

Šįkart „Europos kino“ rubrikoje – komiška drama „Interviu“. Kino juosta įkvėpta jaunystės ir režisieriaus Federico Fellini meilės kinui bei gimtajai kino studijai „Cinecita“.

Filmo veiksmas vyksta kino pasaulyje, kuriame susitinka seni scenos partneriai, pasirodo žymūs italų kino meistrai ir pats režisierius. Visi filmo herojai kalbasi su žiūrovais, prisimena savo jaunystę.

Juostoje dėliojama mozaika iš vaizduotės ir realybės detalių. Tarptautiniame Kanų festivalyje garbės prizu apdovanotą filmą žiūrėkite per LRT PLIUS, nuo 21.00 val.

Penktadienį LRT TELEVIZIJA savo žiūrovams pristatys dramą „Visko teorija“, pelniusią net 25 kino apdovanojimus.

Jaunas fizikas Stivenas Hokingas Kembridžo universitete įsimyli studentę Džein. Netikėtai Stivenui diagnozuojama negailestinga liga – amiatripinė laterialinė sklerozė. Jaunam mokslininkui gyventi lieka vos dveji metai, tačiau Džein rūpestis ir meilė suteikia Stivenui ryžto įrodyti, kad gydytojai klysta.

Stivenas Hokingas sukuria šeimą ir tampa vienu žymiausių pasaulio mokslininkų. Ryžto ir atkaklumo persmelktą istoriją žiūrėkite 23.10 val.

Šeštadienis. Balandžio 11 d.

Šeštadienio vakarą kviečiame įsijungti LRT TELEVIZIJĄ: nuo 23.00 val. žiūrėkite 2014 m. dramą „Meilė ir malonė“. Filmo herojė Melinda nė nenutuokia, kas įžengė į jos automobilių saloną. Neilgai trukus ji supranta, kad tai – Brajenas Vilsonas, grupės „Beach Boys“ vokalistas ir kultinių dainų autorius.

Melinda ima bendrauti su Brajenu ir vis daugiau sužino apie jo sunkią vaikystę. Vieną dieną ji išsiaiškina apie Brajenui diagnozuotą ligą – šižofreniją, bet ar tikrai Brajenas serga šia liga? Gal panikos priepuolius sukelia visai kitos priežastys? Filmas pelnė net 20 kino apdovanojimų.

Sekmadienis. Balandžio 12 d.

Kino savaitę LRT TELEVIZIJOS ekranuose baigs jautri drama „Išmokyk mane mylėti“. Rašytojas Džeikas Deivisas po žmonos mirties lieka vienas su dukrele Keiti. Mergaitė – vienintelis jo gyvenimo džiaugsmas, tačiau pablogėjus Džeiko sveikatai jis priverstas dukros globą perduoti tetai.

Keiti tėvas vis labiau silpsta, bet norėdamas apsaugoti mylimą dukrą nuo didelio skausmo, savo meilę jai išlieja rašydamas knygas. Po daugelio metų Keiti sutinka Kameroną, kuris įsimyli ją iš pirmo žvilgsnio. Mergina gydosi netekties žaizdas ir mokosi iš naujo mylėti, versdama tėvo knygų puslapius...

Jautrią kino juostą stebėkite 23.15 val., per LRT TELEVIZIJĄ.