Naujienų srautas

Tavo LRT2015.10.09 08:01

Praėjusį mėnesį LRT žiūrovams įdomiausia – paslaptingi chameleonai ir mitais apipintos Siamo katės

LRT.lt 2015.10.09 08:01

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusį mėnesį LRT mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai LRT mediatekos lankytojų dėmesio praėjusį mėnesį sulaukė pirmoji „Mūsų gyvūnai“ laida. Čia neigti mitai apie Siamo kates. Veislės reputaciją reabilituoti stengėsi jas auginantys. Laidos kūrėjai aiškinosi, ar iš tiesų chameleonai taip geba keisti spalvas, kaip rodoma reklamose bei animaciniuose filmuose. Pasakojama apie unikalias šių gyvūnų savybes ir atskleidžiamos paslaptys tiems, kurie tokius gyvūnus nori auginti namuose.

Aktyviai mediatekos lankytojai domėjosi ir intelektiniu žaidimu „Auksinis protas“. „Vienos šalies religijos pagrindinis altorius yra 305 centimetrų aukštyje. Kas tai?“ – klausimas, į kurį atsakymą kaip dukart du turi žinoti kiekvienas lietuvis, suklupdė antrojo žaidimo finalininką.

LRT žiūrovus domino ir politiko Arvydo Anušausko bei dvidešimt septyneriais metais jaunesnės jo žmonos Linos namai. Jų duris pora atvėrė LRT TELEVIZIJOS laidai „Gyvenimas“. Pora pasiryžo atvirai papasakoti apie savo santykius, kurie sukėlė nemažai apkalbų. „Arvydas mane įspėjo, kad kils didelis triukšmas, ir aš jau buvau tam pasiruošusi, kaip ir mano šeima, todėl didelio šoko mes nepatyrėme, nors pastarieji metai malonūs nebuvo“, – laidoje „Gyvenimas“ kalbėjo L. Anušauskienė.

Kitas laidos pasakojimas: brolis Elijas dar prieš keliolika metų puoselėjo kitas žmogiškas vertybes. Vadovavo ne  vienam sėkmingam verslui, o po darbų jo laukė žmona ir du vaikai. Tačiau po ilgų dvasios ieškojimų vyras pakeitė savo gyvenimą ir davė vienuolio įžadus.  

Populiarumo tarp žiūrovų neprarandančioje laidoje „Emigrantai“ –  pasakojimas apie visoje Didžiojoje Britanijoje pažįstamą lietuvę Ugnę Bubnaitytė. 33-ejų moteris rugpjūčio mėnesį sužibėjo milijonus žiūrovų turinčiame kulinariniame televizijos projekte „Great British Bake Off“, kurį kiekvieną trečiadienio vakarą transliuoja visuomeninis kanalas BBC. Dėl interviu laidos kūrėjams tartis teko visą mėnesį: to reikalavo televizijos prodiuseriai, kuriantys visame pasaulyje žinomą šou. „Tik todėl, kad esame kilę iš tos pačios šalies kaip ir Ugnė, gavome išskirtines teises filmuoti ne šiaip pokalbį, bet filmuoti ten, kur gyvena tikra Anglijos žvaigždė su vyru iš Pietų Afrikos Respublikos ir dviem vaikais“, – pasakoja „Emigrantų“ kūrėjai.

Kitas pasakojimas – apie lietuvius krizės nukamuotoje Graikijoje. Vieni kraunasi lagaminus ir grįžta, kiti – ignoruoja krizę ir pradeda naują verslą. „Emigrantų“ kūrėjai kalbėjosi su Jurgita Montvydaite-Skarentzos, lietuvių bendruomenės Graikijoje pirmininke. Ši moteris pasakojo apie emigrantų lietuvių padėtį bei apie pačių graikų sprendimus, bandant išlipti iš sudėtingos šalies padėties.

Pirmoji populiarumo neprarandančios laidos „Stilius“ istorija – apie vyrą, kuris turi daug laiko sau, pakankamai pinigų maloniam gyvenimui ir nekenčia streso ar nesaugumo jausmo. Dar nė penkiasdešimties metų nesulaukęs verslininkas Simonas Gelminauskis prieš aštuonerius metus išėjo į ankstyvą pensiją, apkeliavo pasaulį ir prisiminė savo pirmąją profesiją – tapybą, kurios kitados mokėsi nuo šešerių metų.

Antrojo „Stiliaus“ pasakojimo herojė architektė Jurgita Ambraškaitė tikina, kad landšafto tvarkymas ir gražinimas – vienas iš svarbiausių dalykų, padedančių pakeisti bendrą aplinkos koncepciją. Ne vieną sklypą pavertusi elegantišku sodu ar sodeliu, o balkonus – jaukiais minimalistiniais sodeliais, specialistė sako, per darbus pamirštanti pavalgyti, pasižiūrėti į veidrodį, paskambinti draugams, tačiau jos pačios gėlynas niekada nepajunta skubos, abejingumo ar šeimininkės nuovargio.

1.       „Mūsų gyvūnai“

2.       „Auksinis protas“

3.       „Gyvenimas“

4.       „Emigrantai“

5.       „Stilius“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi