Naujienų srautas

Tavo LRT2020.04.03 12:14

Laida „Draugystė veža“ meta iššūkį karantinui – nuo šiol laidos pašnekovu gali tapti kiekvienas!

LRT.lt 2020.04.03 12:14

Šį šeštadienį, 14.30 val. su LRT RADIJO klausytojais ir vėl sveikinsis laida „Draugystė veža“ bei jos vedėja Žydrė Gedrimaitė. Kaip visada laidoje dalyvaus du pašnekovai. Tačiau šį kartą – jie abu turi negalią. Nusižengta taisyklėms? Tam tikrai yra labai svarbi priežastis.

Apie tai, kaip kilo idėja išgelbėti laidą „perkeliant“ ją iš studijos į namus ir kaip pavyko tai įgyvendinti, papasakos garso režisierė, neregė Eglė Jarmolavičiūtė ir masažuotojas bei išmaniųjų technologijų mėgėjas, silpnaregis Tomas Strumskys.

Karantinas Lietuvoje – jau trečia savaitė, ne paslaptis, kad iš anksto buvo įrašytos kelios laidos, tačiau Žydrei nedavė ramybės klausimas: „O kaip bus toliau?“ Tada aplankė išganinga mintis – reikia susisiekti su Eglute, kuri visada iš bet kokios situacijos randa išeitį. Kaip tarė, taip padarė. Ir, regis, viskas pavyko – klausytojus pasieks mylima laida, nekeičiant nei komandos, nei formato.

Eglė iš karto pasiūlė galimą alternatyvą – transliuoti laidą nuotoliniu būdu. Bet jai, kaip savo srities profesionalei, yra ypatingai svarbi garso kokybė. Dabar dažniausiai naudojamos internetinės programėlės yra nekokybiškos. Eglė kreipėsi pagalbos į Tomą, kuris paprastuoju būdu (google paieškos sistemoje) surado pagal įvairius kriterijus pirmaujančią programėlę ir pasiūlė ją išmėginti.

Labai svarbu buvo užtikrinti ne tik puikią garso kokybę, bet kad visiems žmonėms, net ir nesantiems ypatingais technologijų žinovais, būtų paprasta prisijungti ir ja naudotis. Eglei rūpėjo ir tai, ar ji pritaikyta neregiams. Pasirinkta programėlė puikiai atitiko visus reikalavimus, o gal net pranoko lūkesčius. Už tai laidos vedėja Žydrė be galo dėkinga šiems jauniems žmonėms ir juos konsultavusiems bei kitaip padėjusiems nuostabiems draugams. Vienybėje – šių žmonių jėga, drąsa ir stiprybė!

Atsisveikindamas Tomas klausytojams palinkėjo nesirgti, neliūdėti ir pasiguosti, kad toks stabtelėjimas ar priverstinis poilsis kartais labai reikalingas. Svarbiausia, kad neužsitęstų per ilgai. Jis džiaugėsi galėjęs prisidėti prie laidos gyvavimo, nors ir „už kadro“.

Na, o Eglė tikisi, kad kalbėdami iš namų žmonės bus drąsesni ir laida bus tik geresnė. Nes kartais studijoje net ir komunikabiliausi dalyviai praranda kalbos dovaną. Mergina mano, kad išeitis visada yra. Savo kalboje tokio žodžio kaip „problema“ ji stengiasi nevartoti. Neregiai kasdien susiduria su daugybe iššūkių ir privalo surasti sprendimą. Taigi kitokį laidos transliacijos būdą ji priima kaip dar vieną atradimą.

Iš tiesų, kiekvienoje neįprastoje situacijoje galima atrasti daug naujų galimybių. „Karūnuotojo“ viruso nepabūgusi laida turės ir dar vieną naujovę – nuo šiol laidos pašnekovu galės tapti kiekvienas!

Kai „Draugystė veža“ facebook paskyroje bus paskelbta nuoroda su šios laidos įrašu, kviečiame visus, norinčius ar seniai svajojančius pakalbėti su kokiu nors žmogumi bet kokia tema, rašyti pageidavimus komentaruose. Laidos rengėjai pasistengs išpildyti Jūsų lūkesčius!

Tikimės, kad šios diskusijos, be galo tvirtų žmonių, gyvenančių savotiškame nuolatiniame karantine, pasakojimai įkvėps visus. Įdomiausia yra tai, kad didžioji dauguma jų į turimą ar įgytą negalią žiūri kaip į galią. Todėl tokių žmonių patirtis ir pasidalijimai apie tai, ką jie išgyvena kiekvieną dieną, kaip įveikia iškilusius sunkumus – neįkainojama pagalba į laikinus karantino spąstus pakliuvusiems visiems Lietuvos žmonėms.

Šią ir visas kitas „Draugystė veža“ laidas galite pasiklausyti ir LRT mediatekoje.

Teksto autorė Indrė Radžiukynienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą