Tavo LRT

2015.10.08 09:48

S. Povilaitis: jei į gyvenimą žiūrėtume kaip į zebrą, manajame baltų dryžių buvo daugiau

LRT.lt 2015.10.08 09:48

„Gerbėjai iš manęs paimdavo energiją, bet ja dar labiau pasikraudavau iš jų“, – sakydavo maestro Stasys Povilaitis, antradienio rytą pralaimėjęs trejetą metų trukusią kovą su vėžiu. LRT TELEVIZIJOS laida „Gyvenimas“ kviečia prisiminti ryškiausias legendinio dainininko gyvenimo akimirkas.  

„Pirmą kartą kalbinti maestro likimas man lėmė prieš dešimtmetį, po to prieš kamerą sėdome dar porą kartų. Kiekvienas būdavo tarsi bičiuliškas susitikimas – ilgai lauktas, su šiek tiek įtampos, nežinomybės ir smagių pokštų“, – sako žurnalistas Edvardas Žičkus, parengęs vieną paskutiniųjų atvirų interviu su maestro, jį jau užklupus sunkiai ligai. 

Laidos „Gyvenimas“ vedėjas prisimena, kad įkalbinėti šiam interviu S. Povilaitį teko daugiau nei metus, o ir dieną, kai turėjo įvykti filmavimas, iki paskutinės minutės nebuvo aišku, ar susitikimas Palangoje tikrai įvyks. 

„Ale, kaip ant tavęs matosi metai, Dieve, buvai visai bachūras, kai susipažinome prieš dešimtmetį, o dabar – štai ir pražilęs. Metų naštos ant savęs taip nematau, kaip ant tavęs“, – E. Žičkui tąsyk sakė maestro. 

Interviu metu netrūko atvirų prisiminimų apie ryškiausias jo gyvenimo akimirkas ir smagių pokštų. „Jaučiau, kad kartais Stasys traukia mane per dantį, pabrėždamas, kad pradedu elgtis, kaip visi žurnalistai, su kuriais jau seniai nejautė noro bendrauti. Jam nepatiko trafaretiniai klausimai apie sėkmės formules, įsimintiniausius nuotykius ant scenos ir t.t. Tokių stengiausi neuždavinėti, o, jei ir reikėjo kažko panašaus pokalbiui palaikyti, šiuos klausimus paversdavau lengvomis provokacijomis. Interviu su a. a. S. Povilaičiu man būdavo didžiulis iššūkis, kur kas didesnis, nei su kokia užsienio žvaigžde, gal dėl to, kad dar man būnant vaiku, jis mano akyse buvo ryški legenda“, – prisipažįsta E. Žičkus.